Reklama
Reklama

Akcja CBA we Wrześni: zatrzymano 4 osoby

Zdjęcie ilustracyjne | fot. CBA
Zdjęcie ilustracyjne | fot. CBA

Chodzi o powoływanie się na wpływy.

Funkcjonariusze poznańskiego oddziału Centralnego Biura Antykorupcyjnego zajmują się sprawą powoływania się na wpływy w instytucjach państwowych i samorządowych i podjęcia się załatwienia sprawy za łapówkę. Do zdarzeń miało dochodzić w latach 2019 - 2020.

- Ze zgromadzonego materiału wynika, że trzech przedsiębiorców z terenu województwa wielkopolskiego, działając wspólnie i w porozumieniu, powoływało się przed innym przedsiębiorcą na wpływy u Burmistrza Miasta i Gminy Września, Komornika Sądowego przy Sądzie Rejonowym we Wrześni oraz w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi w celu szybkiego i pozytywnego rozpatrzenia wniosku o odrolnienie nieruchomości oraz zapewnienie preferencyjnego zakupu nieruchomości będącej przedmiotem licytacji komorniczej. W zamian za ,,przysługę" oczekiwali udziału w zyskach z tytułu późniejszych transakcji na nieruchomości - wyjaśnia CBA.

Z materiałów wynika także, że komornik z Wrześni miał przyjąć obietnicę korzyści majątkowej w wysokości 100 tysięcy złotych od przedsiębiorcy. - Łapówka miała stanowić "wynagrodzenie" w zamian za odwołanie licytacji komorniczej nieruchomości, której wartość wynosiła 6.5 mln złotych.

Zatrzymanym postawiono zarzuty. Zastosowano wobec nich poręczeni majątkowe, dozór policyjny oraz zakaz kontaktowania się.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

23℃
13℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
6.27 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro