Reklama

Seniorko, seniorze! Ten "Pakiet..." jest dla Ciebie!

Dlaczego warto chodzić z kijkami? Co to jest Slow Jogging i jak go uprawiać? Co jeść, by odżywiać się zdrowo? Jak zadbać o swoje bezpieczeństwo w Internecie? Serdecznie zapraszamy do korzystania z "Pakietu Seniora", który został opracowany i przygotowany przez partnerów Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej w Poznaniu i zadedykowany wielkopolskim seniorkom i seniorom.

"Pakiet Seniora" jest pełen wspaniałych niespodzianek, a każda osoba znajdzie w nim coś dla siebie! Oprócz praktycznych porad pokazujących jak dobrze uprawiać sport i ruszać się np. ćwicząc Nordic Walking, zawiera wiele treści merytorycznych, które podpowiadają jak ćwiczyć pamięć, jak można radzić sobie ze stresem oraz jakie zalety płyną z posiadania zwierzęcia. Po pełen "Pakiet Seniora" zapraszamy na stronę ROPS w Poznaniu: rops.poznan.pl/pakiet-seniora, gdzie można korzystać z niego całkowicie bezpłatnie. A oto przedsmak tego, co można w nim znaleźć:

Czym jest Pakiet Seniora? Zaproszenie od Pani Pauliny Stochniałek

Cyberzagrożenia, bezpieczeństwo seniorów w Internecie


Nordic Walking technika i zalety chodzenia z kijkami


Slow Jogging trucht witalny dla seniora


Aktywność fizyczna dla seniorów. Zestaw ćwiczeń część pierwsza (z czterech)


Aktywność fizyczna dla seniorów. Zestaw ćwiczeń część druga (z czterech)

Jednym z zadań ROPS w Poznaniu, jest wspieranie wielkopolskich seniorek i seniorów. Po wybuchu pandemii koronawirusa - ze względów bezpieczeństwa - konieczne stało się zawieszenie wielu inicjatyw, które do tej pory podejmowane były przez ROPS w Poznaniu z Uniwersytetami Trzeciego Wieku i Gminnymi Radami Seniorów.

Wtedy narodził się pomysł na przygotowanie pakietu szkoleniowego złożonego z filmów i prezentacji, który wypełniałby pustkę po zawieszonych aktywnościach. I tak powstał "Pakiet Seniora", który nadal jest aktualny i co roku uzupełniany o nowe materiały. Zapraszamy do korzystania.

"Pakiet Seniora" finansowany jest ze środków Samorządu Województwa Wielkopolskiego.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Znowu ostrzeżenie meteo dla całego regionu! Podniesiono stopień!
24℃
13℃
Poziom opadów:
7.2 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
13.33 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro