Reklama
Reklama

Zbigniew Ziobro na billboardach w Poznaniu. "Obok takich spraw nie można przechodzić obojętnie"

fot. KOD Wielkopolska

Zdaniem przedstawicieli KOD WIELKOPOLSKA, organizatorów akcji billboardowej to przede wszystkim minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro ponosi polityczną odpowiedzialność za to, że codziennie Polska i my wszyscy jako obywatele tracimy 1.000.000 EURO.

Pod koniec października ubiegłego roku Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej zobowiązał nasz kraj do zapłaty kary w wysokości 1.000.000 EURO dziennie za to, że nie zostały zawieszone przepisy dotyczące funkcjonowania Izby Dyscyplinarnej Sądu Najwyższego. W ocenie TSUE Izba Dyscyplinarna nie może być bowiem traktowana jako niezawisły sąd i w praktyce służy wyłącznie do szykanowania sędziów, których orzeczenia nie są korzystne dla rządzącego obozu PiS. W czerwcu Sejm przyjął, a Prezydent podpisał ustawę teoretycznie likwidującą Izbę Dyscyplinarną, ale nowe przepisy wejdą w życie dopiero 14 lipca. W tym czasie łączna kwota naliczonej kary przekroczyła już kwotę 235.000.000 EURO, a więc ponad 1 miliard złotych -
informuje Tomasz Adamiec, rzecznik prasowy KOD WIELKOPOLSKA.

Z inicjatywy wielkopolskiego Komitetu Obrony Demokracji w ten weekend w czterech punktach Poznania (ul. Głogowska, ul. Hetmańska, ul. Krakowska i ul. Warszawska) zostały zawieszone billboardy, które mają przypominać nam wszystkim, komu zawdzięczamy codziennie utratę 1.000.000 EURO.

Obok takich spraw nie można przechodzić obojętnie. Szczególnie w czasach rosnącej inflacji i nadciągającego kryzysu gospodarczego. Szczególnie w naszym regionie, który zawsze był wzorem oszczędności i gospodarności - dodaje Adamiec.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

3℃
1℃
Poziom opadów:
2.5 mm
Wiatr do:
13 km
Stan powietrza
PM2.5
20.25 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro