Reklama
Reklama

Rusza budowa ulicy na Strzeszynie. Będą utrudnienia!

fot. PIM

Prace na ul. Miłosza, na odcinku od ul. Literackiej do torów kolejowych, rozpoczną się w poniedziałek.

Na budowanym odcinku ul. Miłosza, który będzie zamknięty dla ruchu, ustawione zostały już znaki zakazu parkowania. W trakcie prowadzenia robót wykonawca umożliwi mieszkańcom dojście i dojazd do posesji. Sposób poprowadzenia dojazdu może się jednak zmieniać w zależności od etapu prowadzonych prac. Dla pojazdów jadących do posesji przy ul. Grochowiaka ulicą Paukszty utrzymana będzie możliwość przejazdu przez skrzyżowanie z ul. Miłosza - zapowiadają urzędnicy PIM.

Studiowanie nie musi być nudne! Rozpocznij naukę z Wyższą Szkołą Zdrowia, Urody i Edukacji w Poznaniu! Zapisz się na Kosmetologię lub Dietetykę!
REKLAMA

Z podobnej możliwości będą mogli korzystać kierowcy jadący ul. Lema w kierunku ul. Herberta. Ulica Kaczmarskiego w stronę ronda Czapskiego będzie ulicą bez przejazdu, podobnie jak odchodzące od niej ulice Kisielewskiego i Herlinga - Grudzińskiego. W związku z planowanymi zmianami wyznaczone i oznakowane zostaną objazdy okolicznymi ulicami - dodają.

Ul. Literacka w sąsiedztwie prowadzonych robót, na skrzyżowaniu z ul. Miłosza, zostanie nieznacznie zawężona, a piesi będą mogli poruszać się tam po przeciwległej stronie ulicy. Z ul. Literackiej w ul. Miłosza będą mogli skręcać wyłącznie mieszkańcy ul. Twardowskiego.

W ramach rozpoczynającej się inwestycji ok. 350-metrowy odcinek ul. Miłosza zyska nową nawierzchnię jezdni, chodniki wzdłuż ulicy, miejsca postojowe, a także zjazdy do posesji i wyniesione skrzyżowania. W projekcie uwzględniono też budowę systemu kanalizacji deszczowej, oświetlenia ulicznego i kanału technologicznego. W ramach zadania planowana jest również budowa kanału deszczowego w pobliskiej ul. Stachury - przekazują urzędnicy PIM.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

26℃
14℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
16 km
Stan powietrza
PM2.5
7.44 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro