Reklama
Reklama

IMGW wydał komunikat meteorologiczny. Miejscami temperatura wzrośnie nawet do 37 stopni Celsjusza

Zdjęcie ilustracyjne, archiwum | fot. Przemysław Cholewiński
Zdjęcie ilustracyjne, archiwum | fot. Przemysław Cholewiński

Przypominamy, że od soboty obowiązuje w całej Wielkopolsce ostrzeżenie meteorologiczne II stopnia przed upałami. Prognozuje się upały. Temperatura maksymalna w dzień od 30 C do 33 C, lokalnie w niedzielę do 34 C. Temperatura minimalna w nocy od 18 C do 20 C - czytamy w ostrzeżeniu obowiązującym w niedzielę do godziny 20:00.

Dziś dla części województwa IMGW wydało komunikat meteorologiczny. Temperatura w wielu miejscach przekroczyła już 26 C, a miejscami nawet 28 C. W ciągu najbliższych 2-3 godzin w regionie temperatura przekroczy 30 C. Temperatura maksymalna wyniesie dzisiaj od 32 C do 35 C, a miejscami nawet 37 C - czytamy.
Komunikat przygotowano na podstawie danych z systemów teledetekcji atmosfery oraz sieci pomiarowo-obserwacyjnych IMGW-PIB. Lokalnie zjawiska mogą mieć inny przebieg niż opisany - dodaje IMGW.

Komunikat został wydany dla powiatów: czarnkowsko-trzcianeckiego, szamotulskiego, obornickiego, międzychodzkiego, nowotomyskiego, poznańskiego, Poznania, śremskiego, średzkiego, obornickiego, kościańskiego, grodziskiego, wolsztyńskiego, leszczyńskiego, Leszna i rawickiego. Komunikat jest ważny do godziny 12:19.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

16℃
5℃
Poziom opadów:
2.8 mm
Wiatr do:
24 km
Stan powietrza
PM2.5
11.80 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro