Reklama
Reklama

Pacjenci POSUM będą leczyć się w lepszych warunkach. Nowością będzie szpital jednego dnia

fot. PIM

Placówka mieszcząca się przy Al. Solidarności na Winogradach przejdzie kolejne prace modernizacyjne.

Spółka Poznańskie Inwestycje Miejskie ogłosiła przetarg, którego celem jest wyłonienie wykonawcy robót budowlanych.

Studiowanie nie musi być nudne! Rozpocznij naukę z Wyższą Szkołą Zdrowia, Urody i Edukacji w Poznaniu! Zapisz się na Kosmetologię lub Dietetykę!
REKLAMA

POSUM to placówka bardzo ważna dla mieszkańców naszego miasta. W poradniach wielu specjalności lekarze pomagają pacjentom wrócić do zdrowia. Dzięki zbliżającej się inwestycji poprawi się komfort leczenia oraz rozszerzą się możliwości tego ośrodka - mówi Marcin Gołek, wiceprezes zarządu spółki Poznańskie Inwestycje Miejskie.

POSUM jest publicznym zakładem opieki zdrowotnej należącym do miasta. Działa w budynku z 1978 roku. Zadaniem wykonawcy będzie doprowadzenie obiektu do zgodności z aktualnymi przepisami prawa, w tym związanymi z zabezpieczeniem przeciwpożarowym. Z tego powodu w budynkach pojawią się przedsionki np. przy klatkach schodowych, część drzwi zostanie wymieniona. Dodatkowo pomieszczenia zostaną uzupełnione o instalacje sanitarne, takie jak umywalki i zlewy. Przed wejściami zamontowane zostaną instalacje wideo-domofonowe.

Na pierwszym piętrze w budynku A pojawią się nowe pomieszczenia socjalne w poradni ginekologiczno-położniczej oraz w poradni chirurgii ogólnej. Z kolei drugie piętro budynku A będzie miało dzięki inwestycji funkcję szpitala jednego dnia. W takich miejscach przeprowadzane są mniej skomplikowane zabiegi chirurgiczne, które nie wymagają dłuższej hospitalizacji. Na drugim piętrze budynku A planowane są też prace polegające na wymianie stolarki drzwiowej, a toalety zostaną dostosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnościami - zapowiadają urzędnicy PIM.

Przy wejściu zachodnim do budynku B przewidziane jest m.in. podwyższenie balustrady i budowa platformy dla osób z niepełnosprawnościami, która umożliwi im dostęp do wejścia. W budynku tym powstanie izolatka i wydzielone zostanie dodatkowe pomieszczenie magazynu podręcznego. W budynku C planowany jest remont garażu, którego ściany są znacznie zawilgocone - dodają przedstawiciele PIM.

Częściowo wyremontowany zostanie również dach budynku POSUM. Dodatkowo przebudowie ulegnie parking, co poprawi komfort korzystania z obiektu. Firmy, zainteresowane podjęciem się prac, mogą składać swoje oferty w postępowaniu przetargowym do 8 lipca.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

20℃
13℃
Poziom opadów:
8.4 mm
Wiatr do:
21 km
Stan powietrza
PM2.5
6.91 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro