Reklama

W piątek mija termin na wyprowadzkę ks. Woźnickiego z domu zakonnego. Nie zabrał swoich rzeczy, czeka go eksmisja

fot. W obronie Mszy Św. P-ń Wroniecka 9. Msza Trydencka / YouTube
fot. W obronie Mszy Św. P-ń Wroniecka 9. Msza Trydencka / YouTube

Już w maju pisaliśmy o ultimatum, jakie komornik postawił księdzu.

TVN24 ustalił, że mężczyzna nie zabrał swoich rzeczy i wciąż mieszka na terenie domu zakonnego Towarzystwa Salezjanów w Poznaniu. Jeśli rzeczywiście ksiądz nie opuści w piątek zajmowanego przez siebie pomieszczenia (a wszystko na to wskazuje), dostanie od komornika wezwanie ostateczne. Jeśli je zignoruje, dojdzie do eksmisji. Miałoby do niej dojść latem.

Prowadzisz firmę? Zgłoś się do bezpłatnego konkursu Poznański Lider Przedsiębiorczości. Czytelne zasady, prosty formularz, łatwe zgłoszenie. Czekamy na Ciebie do końca lutego.
REKLAMA

Ksiądz Michał Woźnicki został wydalony z Towarzystwa Salezjanów już kilka lat temu i choć dom zakonny już dawno temu wezwał go do opuszczenia obiektu, mężczyzna wciąż tam mieszka. Co więcej, codziennie rano odprawia Mszę Świętą Trydencką, a więc mszę w nadzwyczajnej formie Rytu Rzymskiego, w której uczestniczy kilku wiernych. 4 lata temu nałożono na niego zakaz głoszenia Słowa Bożego. Mimo to ksiądz wciąż odprawia mszę. W ubiegłym roku rozpoczęto procedurę, której celem jest usunięcie księdza ze stanu duchownego.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

12℃
-2℃
Poziom opadów:
0.4 mm
Wiatr do:
13 km
Stan powietrza
PM2.5
22.47 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro