Reklama
Reklama

Na południu regionu otwarto nową sortownię Poczty Polskiej

fot. materiały prasowe
fot. materiały prasowe

Obiekt działa na terenie Panattoni Park Kalisz.

- To nowoczesna powierzchnia operacyjna, charakteryzująca się łatwym dostępem do doków i wjazdem bezpośrednio z poziomu placu. Praktyczne zaplanowanie obszaru stanowi odpowiedź na oczekiwania firm z różnych branż. Inwestycja jest doskonale skomunikowana z głównymi szlakami komunikacyjnymi kraju. Hala usytuowana jest w odległości 5 km od centrum Kalisza, w pobliżu obwodnicy miasta oraz dróg krajowych nr 25 i nr. 12, co zapewnia dogodny transport kołowy - wyjaśnia Poczta Polska.

W Kaliszu powstała przestrzeń o powierzchni 4300 metrów kwadratowych, z której ponad 3700 m2 to powierzchnia magazynowa z 8 dokami rozładowczymi, bramą drive-in oraz 4 bramami kurierskimi. 650 m2 mają biura, a dodatkowo znajdują się tam 23 miejsca parkingowe i plac załadunkowy.

Do tej pory sortownia działała w Ostrowie Wielkopolskim, ale jak podkreśla Poczta Polska, warunki ograniczały tam sprawną obsługę załadunku i wyładunku pojazdów.

- Na terenie województwa wielkopolskiego Poczta Polska realizuje obsługę logistyczną niemal 13,3 tys. klientów umownych. Są to podmioty m.in z branży e-commerce, Sektora Finansów Publicznych, sieci sprzedaży stacjonarnej. Ponadto Spółka realizuje usługę przesyłki paletowej, z której korzysta ponad 2 100 klientów. Średni dzienny wolumen palet w nadaniu liczy ok. 5 300 sztuk.

W Wielkopolsce pracuje ponad 2000 kurierów i listonoszy, a miesięcznie przez dwie sortownie w regionie (w Poznaniu i Kaliszu) przechodzi ponad 88 milionów przesyłek listowych i reklamowych oraz 7 milionów przesyłek paczkowych i kurierskich.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

18℃
8℃
Poziom opadów:
1.4 mm
Wiatr do:
32 km
Stan powietrza
PM2.5
5.85 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro