Reklama
Reklama

Dzieje się nad Wartą. Wkrótce debata z mieszkańcami o tym, co udało się zrobić

fot. Jacek Jaśkowiak FB

Miasto chwali się działaniami podejmowanymi nad rzeką w ostatnich latach i chce je podsumować w trakcie debaty.

Od lat na Warcie i przy niej dzieje się coraz więcej. W sezonie letnim uruchamiane są rejsy tramwajem wodnym, a mieszkańcy mogą korzystać z wypożyczalni motorówek i kajaków. W ramach przystani jachtowej w Starym Porcie można zacumować łódź.

Studiowanie nie musi być nudne! Rozpocznij naukę z Wyższą Szkołą Zdrowia, Urody i Edukacji w Poznaniu! Zapisz się na Kosmetologię lub Dietetykę!
REKLAMA

Przy rzece uruchomiło się sporo miejsc rekreacji. To m.in. Stary Port Poznań (w rejonie cypla), KontenerART, Nurt (przy osiedlu Piastowskim), Rojber Plaża (przy Politechnice), Plaża Wilda Eco Village, a wkrótce otworzyć ma się Na Fali (niedaleko mostu Królowej Jadwigi).

Cały czas trwa remont brzegów Warty na odcinku od mostu Przemysła I do mostu św. Rocha. - Betonowe płyty zastępowane są przepuszczalnymi umocnieniami w postaci koszy i materaców gabionowych, które są wypełnione kamieniem naturalnym i humusem, a następnie pokrywane zielenią. Zmiany te ochronią brzegi przed erozją oraz zwiększą potencjał retencji gruntowej. Remontowane są także m.in. schody, tarasy, a także ścieżki - przypominają urzędnicy.

To tylko część działań podejmowanych nad rzeką. Powstała przecież Wartostrada, która szybko stała się jedną z ulubionych ścieżek spacerowych i rowerowych poznaniaków. Wkrótce powstać ma kładka Berdychowska. Debata na temat tego, co dzieje się nad rzeką, odbędzie się 22 czerwca, a więc w najbliższą środę, w amfiteatrze Parku Stare Koryto Warty. - W spotkaniu weźmie udział Mariusz Wiśniewski, zastępca prezydenta Poznania oraz przedstawiciele miejskich jednostek zaangażowanych w działania nad Wartą - ale dołączyć do rozmowy może każdy mieszkaniec i mieszkanka miasta - podaje miasto. Będzie to podsumowanie działań, ale w planach jest też rozmowa o przyszłości nadwarciańskich terenów.

Jak oceniasz to, co dzieje się w ostatnich latach nad Wartą?

  • 0%
  • 0%
  • 0%
Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

20℃
13℃
Poziom opadów:
8.4 mm
Wiatr do:
21 km
Stan powietrza
PM2.5
4.74 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro