Reklama
Reklama

Kolejny użytkownik hulajnogi na jezdni. Utrudnianie w ruchu drogowym

fot. Czytelnik

Tym razem sytuacja miała miejsce na ul. Szylinga.

W poniedziałek informowaliśmy tutaj o mężczyźnie, który jechał hulajnogą przez ul. Krzywoustego. Już wtedy Andrzej Borowiak z poznańskiej policji informował, że taka przejażdżka była wykroczeniem, ponieważ na hulajnodze można jechać jezdnią tylko wówczas, gdy dozwolona prędkość na odcinku drogi nie przekracza 30 km/h.

W czwartek napisał do nas Czytelnik informując o mężczyźnie przemieszczającym się na elektrycznej hulajnodze wzdłuż ulicy Szylinga. Czytelnika, jako kierowcę samochodu osobowego, oburzył dodatkowo fakt, że hulajnogista miał na uszach słuchawki.

Dozwolona prędkość w mieście na terenie zabudowanym wynosi 50km/h przez całą dobę (po nowelizacji ustawy). W sytuacji, gdy dopuszczalna maksymalna prędkość hulajnogi wynosi 30 km/h może dojść do utrudniania ruchu drogowego. Eksperci z motoryzacyjnego portalu smartride.pl tłumaczą - Jeśli hulajnogista ma przed sobą jezdnię, przy której nie ma ani drogi/pasa dla rowerów, ani chodnika, to może nią jechać, niezależnie od tego, jakie jest tam ograniczenie prędkości (znów: tak, jak rowerzyści). To częsta sytuacja drogowa i najbardziej rewolucyjny wniosek.

Warto dodać, że w obrębie ulicy Szylinga są chodniki, a przy ul. Grunwaldzkiej, która przecina się z ul. Szylinga i Matejki jest również ścieżka rowerowa.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Jest ostrzeżenie IMGW pierwszego stopnia! Również dla Poznania
3℃
-1℃
Poziom opadów:
4.9 mm
Wiatr do:
37 km
Stan powietrza
PM2.5
5.85 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro