Reklama
Reklama

Są nagrania z tragicznego wypadku na Krzywoustego. Dysponują nimi policjanci

fot. KM PSP Poznań

Zdarzenie, w którym zginęły dwie osoby, nagrała m.in. kamera stacji benzynowej.

Rzecznik wielkopolskiej policji Andrzej Borowiak rozmawiał na ten temat z Radiem Poznań. Jak przyznał, biegli utrzymują, że 16-latek pędził audi z prędkością oscylującą w okolicy 220 km/h. Policjanci mieli zabezpieczyć więcej niż jedno nagranie, na którym widać audi. Miało ono wyprzedzać inny pojazd na ulicy jadąc trzy razy szybciej. Po chwili doszło do tragicznego wypadku.

Studiowanie nie musi być nudne! Rozpocznij naukę z Wyższą Szkołą Zdrowia, Urody i Edukacji w Poznaniu! Zapisz się na Kosmetologię lub Dietetykę!
REKLAMA

Samo zdarzenie nagrała natomiast kamera zamontowana na stacji benzynowej Orlen po drugiej stronie ulicy Krzywoustego. Na nagraniu ma być widać, że taksówka stała na światłach awaryjnych w zatoczce przy ulicy i z ogromną prędkością uderzyło w nią audi. Siła zderzenia była tak duża, że taksówka wylądowała kilkadziesiąt metrów dalej.

Już wcześniej informowaliśmy, że 16-latek bez uprawnień jechał autem ojca. Prawdopodobnie zabrał kluczyki do samochodu bez wiedzy rodzica. Policjanci dokładnie to ustalają.

Przypomnijmy, że tragedia rozegrała się we wtorek około 3.30 na wysokości stacji Orlen przy ulicy Krzywoustego, ale na jezdni w kierunku centrum Poznania. W wyniku zderzenia audi a6 i taksówki zginęły dwie osoby - 16-latek prowadzący audi i 21-latek siedzący za kierownicą taksówki.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

20℃
13℃
Poziom opadów:
8.4 mm
Wiatr do:
21 km
Stan powietrza
PM2.5
7.35 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro