Reklama
Reklama

Poznańska firma oszukała ukraińską fundację? Zniknęło 40 tysięcy euro

Zdjęcie ilustracyjne | fot. engin akyurt / unsplash.com

Sprawę zgłoszono prokuraturze.

O sprawie informuje RMF FM. Z ustaleń dziennikarzy wynika, że ukraińska fundacja, za pośrednictwem ukraińskiej firmy, zamówiła w jednej z poznańskich firm transport paliwa. Konkretnie chodziło o dostarczenie do Ukrainy 10 transportów paliwa. Poznańska firma chciała, by Ukraińcy zapłacili z góry, ale ci nie chcieli się na to zgodzić. Zapłacili więc za transport jednym autem, a w przypadku pozytywnej współpracy, mieli zapłacić za pozostałe, planowane dostawy. W umowie zapisano, że paliwo powinno dotrzeć do Lwowa w maksymalnie 5 dni. Ale nie dotarło.

Ukraińska fundacja Ukraiński Ród w rozmowie z dziennikarzem radia wyjaśnia, że paliwo miało być wykorzystywane przez wojsko i w trakcie działań humanitarnych. Poznańska firma przez pewien czas zwodziła swoich kontrahentów zapewniając, że dostawa dotrze, ale z opóźnieniem. Ostatecznie przestała się w ogóle kontaktować z fundacją.

Ukraińcy stracili 40 tysięcy euro, których nie mogą teraz odzyskać. Dziennikarz RMF FM ustalił, że poznańska firma ma wirtualną siedzibę w centrum miasta, ale nie można się skontaktować z pracownikami, ani prezesem.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

2℃
-1℃
Poziom opadów:
1.1 mm
Wiatr do:
24 km
Stan powietrza
PM2.5
10.00 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro