Reklama
Reklama

Gwałt w podstawówce w Koźminie Wielkopolskim? Dyrektor: krzywdzące pomówienie

Zdjęcie ilustracyjne | fot. Taylor Wilcox / unsplash.com
Zdjęcie ilustracyjne | fot. Taylor Wilcox / unsplash.com

Do zdarzenia miało dojść w Szkole Podstawowej nr 1.

O sprawie pisze portal krotoszynska.pl. Do redakcji dotarła informacja o rzekomym gwałcie. Z relacji Czytelnika portalu wynikało, że grupa siedmiu chłopców miała zgwałcić dwóch chłopców i dziewczynkę, a po tym zdarzeniu w szkole zorganizowano spotkania z policją oraz rodzicami.

Dziennikarze zainteresowali się sprawą i szybko okazało się, że autor wiadomości mijał się z prawdą. O tym, że takie zdarzenie nie miało miejsca zapewnia dyrektor szkoły. - Zaprzeczam kategorycznie, aby w szkole dochodziło do przemocy na tle seksualnym - powiedział w rozmowie z krotoszynska.pl Jacek Zawodny. I jak dodał, jest to pomówienie, bardzo krzywdzące dla dzieci i nauczycieli.

W szkole odbyło się zebranie z rodzicami dotyczące zachowania grupy chłopców, którzy mają szarpać i obrażać innych. Zaproszono też policję. Ale dyrektor zapewnia, że nie chodziło o przemoc seksualną, a jedynie złe zachowanie. Policjanci przeprowadzili pogadanki z uczniami. Jak zaznaczają funkcjonariusze, nikt nie zgłosił im gwałtu czy incydentów podpadających pod przemoc seksualną w szkole.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

25℃
16℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
14 km
Stan powietrza
PM2.5
7.72 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro