Reklama
Reklama

Utrudnienia w ruchu przez procesje w Poznaniu [LISTA PROCESJI]

fot. LT

Już w czwartek czeka nas centralna procesja Bożego Ciała, ale też lokalne procesje w parafiach.

Jak informowaliśmy już we wtorek, centralna procesja rozpocznie się po Mszy świętej o godzinie 10.00 i wyruszy z kościoła pw. Bożego Ciała przy ulicy Krakowskiej. Uczestnicy przejdą ulicami Krakowską, Garbary, Wielką, Chwaliszewo, Estkowskiego, Wyszyńskiego, Panny Marii na Ostrów Tumski. - Zakończenie procesji przewidziane jest ok. godz. 13:00 na placu katedralnym. W trakcie procesji na jej trasie obowiązywać będzie zakaz ruchu pojazdów i wyłączona zostanie sygnalizacja świetlna - wyjaśnia Zarząd Dróg Miejskich.

Studiowanie nie musi być nudne! Rozpocznij naukę z Wyższą Szkołą Zdrowia, Urody i Edukacji w Poznaniu! Zapisz się na Kosmetologię lub Dietetykę!
REKLAMA

Nie jest to jednak jedyna procesja, jaka odbędzie się w czwartek w Poznaniu. Podobne wydarzenia są planowane w okolicy kościołów parafialnych. - Większość procesji zaplanowano w godzinach 10:00-13:00 oraz 15:00-19:00. Prosimy o uwzględnienie możliwych utrudnień w planowanych podróżach. Procesje będą zabezpieczane przez Policję, Straż Miejską, Nadzór Ruchu MPK i służby kościelne. Prosimy o zwrócenie uwagi na sygnały służb i czasowe oznakowanie, o rozważne parkowanie pojazdów oraz ostrożność w rejonie procesji - apelują drogowcy.

Na zdjęciach poniżej można znaleźć listę procesji, które odbędą się w czwartek.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

20℃
13℃
Poziom opadów:
8.4 mm
Wiatr do:
21 km
Stan powietrza
PM2.5
6.91 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro