Reklama
Reklama

Taczaka: strażnicy miejscy "przerwali biesiadę kilkuosobowej grupie osób bezdomnych"

fot. Straż Miejska
fot. Straż Miejska

Zdarzenie miało miejsce w ubiegły weekend.

Strażnicy miejscy cały czas podkreślają, że nieustannie pomagają osobom w kryzysie bezdomności. Mogą one liczyć na wsparcie nie tylko w najcięższym dla nich okresie jesienno - zimowym, ale także latem. Również w tym czasie miasto oferuje szereg ofert skierowanych dla osób niemających dachu nad głową. Strażnicy zapewniają, że interweniują też w przypadku, gdy takie osoby.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z bezklasowych kotłów będzie karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Więcej informacji na: www.poznan.pl/kawka
REKLAMA

Jak podkreślają strażnicy miejscu, kiedy wspomniane osoby zaczynają robić bałagan w miejscu przesiadywania i zakłócają spokój publiczny okolicznym mieszkańcom, zwłaszcza w centrum miasta to należy interweniować. Tak było m.in. w miniony weekend na ul. Taczaka - strażnicy ze Starego Miasta - zwrócili im uwagę na panujący wokół bałagan - relacjonuje Przemysław Piwecki, rzecznik straży miejskiej. Funkcjonariusze nakazali natychmiastowe posprzątanie tego miejsca. Niestety żadna z osób nie chciała skorzystać z jakiejkolwiek formy pomocy - dodaje.

#sm

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Kolejne ostrzeżenie meteo dla całego województwa! Uwaga na drogach i chodnikach!
-1℃
-2℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
10 km
Stan powietrza
PM2.5
98.06 μg/m3
Zły
Zobacz pogodę na jutro