Reklama
Reklama

Miasto szykuje się do przebudowy Trasy Kórnickiej. Wyciętych zostanie 121 drzew

fot. PIM
fot. PIM

Firmy zainteresowane prowadzeniem inwestycji mogą się zgłaszać do 21 czerwca.

Wkrótce ruszyć ma przebudowa blisko 2-kilometrowego odcinka Trasy Kórnickiej pomiędzy ulicą Jana Pawła II i osiedlem Lecha. - Założeniem inwestycji jest wykonanie torowiska o nowoczesnych parametrach technicznych i technologicznych, w celu osiągnięcia m.in. trwałości, stabilności, poprawy bezpieczeństwa. Zmienią się również trasy rowerowe i ciągi piesze w rejonie inwestycji, powstanie nowy układ drogowy - wyjaśnia Maja Chłopocka z Poznańskich Inwestycji Miejskich.

Prace spowodują konieczność usunięcia części drzew rosnących przy torowisku. - Ze względu na kolizje z modernizowaną siecią tramwajową, a przede wszystkim z planowanym do rozbudowy chodnikiem i drogą rowerową, konieczna będzie wycinka 121 drzew wzdłuż trasy, które nie kwalifikowały się do przesadzenia, a wymagają uzyskania zgody na wycinkę. Wśród nich są m.in. klony, wiązy, jawory, jesiony i głogi - wymienia. 14 drzew zostanie natomiast przesadzonych.

W ramach inwestycji konieczne będzie nasadzenie drzew w zamian za te usunięte. W sumie będzie ich 250. Mają to być drzewa z gatunku jarząb mączny i jesion wyniosły. - W wyniku nowych nasadzeń o ok. 1/3 zwiększy się również liczba krzewów wzdłuż trasy.

W tej chwili trwa przetarg na wybór wykonawcy prac. Oferty można składać do 21 czerwca. Inwestycja ma ruszyć w drugiej połowie roku i potrwa mniej więcej rok.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

9℃
2℃
Poziom opadów:
4.4 mm
Wiatr do:
23 km
Stan powietrza
PM2.5
9.48 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro