Reklama
Reklama

Miasto szykuje się do przebudowy Trasy Kórnickiej. Wyciętych zostanie 121 drzew

fot. PIM

Firmy zainteresowane prowadzeniem inwestycji mogą się zgłaszać do 21 czerwca.

Wkrótce ruszyć ma przebudowa blisko 2-kilometrowego odcinka Trasy Kórnickiej pomiędzy ulicą Jana Pawła II i osiedlem Lecha. - Założeniem inwestycji jest wykonanie torowiska o nowoczesnych parametrach technicznych i technologicznych, w celu osiągnięcia m.in. trwałości, stabilności, poprawy bezpieczeństwa. Zmienią się również trasy rowerowe i ciągi piesze w rejonie inwestycji, powstanie nowy układ drogowy - wyjaśnia Maja Chłopocka z Poznańskich Inwestycji Miejskich.

Prace spowodują konieczność usunięcia części drzew rosnących przy torowisku. - Ze względu na kolizje z modernizowaną siecią tramwajową, a przede wszystkim z planowanym do rozbudowy chodnikiem i drogą rowerową, konieczna będzie wycinka 121 drzew wzdłuż trasy, które nie kwalifikowały się do przesadzenia, a wymagają uzyskania zgody na wycinkę. Wśród nich są m.in. klony, wiązy, jawory, jesiony i głogi - wymienia. 14 drzew zostanie natomiast przesadzonych.

W ramach inwestycji konieczne będzie nasadzenie drzew w zamian za te usunięte. W sumie będzie ich 250. Mają to być drzewa z gatunku jarząb mączny i jesion wyniosły. - W wyniku nowych nasadzeń o ok. 1/3 zwiększy się również liczba krzewów wzdłuż trasy.

W tej chwili trwa przetarg na wybór wykonawcy prac. Oferty można składać do 21 czerwca. Inwestycja ma ruszyć w drugiej połowie roku i potrwa mniej więcej rok.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Jest kolejne dziś ostrzeżenie IMGW! Również dla Poznania
0℃
-3℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
13 km
Stan powietrza
PM2.5
5.85 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro