Reklama
Reklama

Obywatel Ukrainy zasnął za kierownicą Volvo. Zderzenie nietrzeźwego kierowcy z pijanym rowerzystą

Zdjęcie ilustracyjne. | fot. Ette07/pixabay.com

Do feralnej kolizji doszło w niedzielę w Koninie na ul. Ślesińskiej.

Jak informuje Komenda Miejska Policji w Koninie, 31-letni obywatel Ukrainy zasnął za kierownicą i potrącił 60-letniego mężczyznę jadącego rowerem. Badanie alkomatem wykazało, że obaj panowie byli w stanie nietrzeźwym. Rowerzysta miał 1 promil alkoholu we krwi, natomiast młody obywatel Ukrainy 1,5 promila alkoholu.

Studiowanie nie musi być nudne! Rozpocznij naukę z Wyższą Szkołą Zdrowia, Urody i Edukacji w Poznaniu! Zapisz się na Kosmetologię lub Dietetykę!
REKLAMA

31-latek został zatrzymany i doprowadzony do policyjnego aresztu, natomiast rowerzysta z urazem ręki trafił do szpitala - podaje KMP w Koninie.

Policjanci jednocześnie apelują do kierowców o rozwagę, gdyż kierowanie w stanie nietrzeźwości stanowi duże zagrożenie dla uczestników ruchu drogowego. Alkohol u kierowcy zmniejsza zdolność postrzegania, obniża sprawność motoryczną, spowalnia reakcję, pogarsza zdolność prawidłowej oceny odległości, błędnie wpływa na ocenę własnych możliwości, a także może doprowadzić do utraty przytomności - przypominają policjanci z Konina.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

20℃
13℃
Poziom opadów:
8.4 mm
Wiatr do:
21 km
Stan powietrza
PM2.5
4.74 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro