Reklama
Reklama

Wykupili w markecie niemal cały cukier. Powodem nie była "szalona promocja" minus 1 grosz na sztuce

Zdjęcie ilustracyjne. | fot. 422737/pixabay.com
Zdjęcie ilustracyjne. | fot. 422737/pixabay.com

Niezwykła sytuacja miała miejsce w jednym z marketów w Ostrowie Wielkopolskim.

Jak informuje portal OSTROW24.tv dziennikarza zdziwił widok mężczyzn wywożących z marketu w wózkach niemal cały zapas cukru. Dziennikarz postanowił sprawdzić, czy może jest jakaś "szalona promocja" na cukier.

Przy zakupie 10 opakowań sieć Dino zaoferował cenę niższą o 1 grosz na sztuce! Szkoda, że nie możemy poznać autora tej wyjątkowej promocji. No to, że ktoś wymyślił taką promocję, to jeszcze można zrozumieć. Można być jednak zaskoczonym, że znaleźli się klienci działający wspólnie i w porozumieniu, którzy wykupili prawie cały dostępny cukier - napisał dziennikarz na łamach OSTROW24.tv.

Jednak okazało się, że wcale nie chodziło o "szaloną promocję", a o wykarmienie pszczół. Mężczyźni, którzy wykupili cukier przyznali, że jest on dla nich niezbędny w pszczelarstwie, ponieważ przygotowują z niego fondant pszczeli.

Na stronie producenta cukru znaleźliśmy produkt: Fondant pszczeli (do karmienia pszczół) 15 kg (półpaleta 360 kg) - cena za zestaw wynosi 1932,96 zł, co daje za kilogram 4,53 zł. W dino zwykły cukier kosztuje 3,21 w promocji. Ale tego trzeba dopiero zmieszać z miodem lub innymi produktami do uzyskania gotowego pokarmu - podaje OSTROV24.tv

Specjaliści podpowiadają, że pszczoły należy podkarmiać już wiosną oraz w pierwszej połowie sierpnia. - Używa się głównie rzadszego syropu w proporcji 1kg cukru na 1kg wody, w małych dawkach. Taki roztwór jest wielokrotnie przenoszony przez pszczoły w celu odparowania z niego wody, a także dodania do niego enzymów rozkładających sacharozę. Natomiast dokarmianie polega na uzupełnieniu pokarmu na zimę. W tym celu wykorzystuje się bardziej gęsty syrop, który można uzyskać przez rozpuszczenie 1,5-2kg cukru w 1 litrze wody - podpowiada Jowita Idzik z agromaniak.comp.pl

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

26℃
14℃
Poziom opadów:
1 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
11.45 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro