Reklama

Chcą zbudować ogromną fabrykę produkującą kable dla przemysłu medycznego. Mają zatrudnić ponad 100 osób

fot. TKH Group
fot. TKH Group

Holenderski holding TKH Group N.V. Firma nabyła 8 hektarów ziemi w nowo utworzonej strefie gospodarczej zlokalizowanej w północnej części gminy Rawicz.

Inwestor zapowiada wybudowanie fabryki produkującej specjalistyczne systemy kablowe dla przemysłu medycznego, automatyki przemysłowej czy światłowody. Firma przewiduje ukończenie budowy fabryki na przełomie 2022/2023 roku. Inwestor już zapowiada, że zatrudnienie w fabryce znajdzie około 100 osób.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 r. korzystanie z bezklasowych kotłów jest karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Zgłoś się i otrzymaj nawet 40 000 zł.
REKLAMA

Zakupiony przez inwestora teren znajduje się w Sierakowie, w gminie Rawicz, gdzie w ostatnich latach utworzono strefę przemysłową o wielkości ponad 200 hektarów. Na decyzję o wyborze Rawicza miał wpływ szereg czynników, m.in. dobre skomunikowanie inwestycji z drogami szybkiego ruchu oraz wzorcowa współpraca z władzami gminy Rawicz. Dodatkowo teren zlokalizowany jest w niedalekiej odległości od Leszna, gdzie znajduje się główna siedziba firmy C&C Partners, co pozwoli na sprawną współpracę pomiędzy spółkami - podaje inwestor.

Burmistrz Rawicza uważa, że branża technologiczna otwiera nowe drzwi przed Rawiczem - TKH Groupbędzie pierwszą międzynarodową marką, która ulokuje się w nowej strefie przemysłowej. Zależało nam na tym, by ta strefa była otwarta przede wszystkim na branże o dużym potencjale rozwojowym. Branża technologiczna bez wątpienia zalicza się do tego grona. To jest także szansa dla gminy, abyśmy rozwijali się w kierunku nowych technologii - powiedział burmistrz Rawicza Grzegorz Kubik.

Jednym z przedstawicieli TKH Group w Polsce jest spółka C&C Partners z siedzibą w Lesznie.


Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Niebezpieczna pogoda. Między innymi dla Poznania i powiatu ostrzeżenia drugiego stopnia!
28℃
16℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
14 km
Stan powietrza
PM2.5
5.59 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro