Reklama
Reklama

Chcą zbudować ogromną fabrykę produkującą kable dla przemysłu medycznego. Mają zatrudnić ponad 100 osób

fot. TKH Group
fot. TKH Group

Holenderski holding TKH Group N.V. Firma nabyła 8 hektarów ziemi w nowo utworzonej strefie gospodarczej zlokalizowanej w północnej części gminy Rawicz.

Inwestor zapowiada wybudowanie fabryki produkującej specjalistyczne systemy kablowe dla przemysłu medycznego, automatyki przemysłowej czy światłowody. Firma przewiduje ukończenie budowy fabryki na przełomie 2022/2023 roku. Inwestor już zapowiada, że zatrudnienie w fabryce znajdzie około 100 osób.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z bezklasowych kotłów będzie karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Więcej informacji na: www.poznan.pl/kawka
REKLAMA

Zakupiony przez inwestora teren znajduje się w Sierakowie, w gminie Rawicz, gdzie w ostatnich latach utworzono strefę przemysłową o wielkości ponad 200 hektarów. Na decyzję o wyborze Rawicza miał wpływ szereg czynników, m.in. dobre skomunikowanie inwestycji z drogami szybkiego ruchu oraz wzorcowa współpraca z władzami gminy Rawicz. Dodatkowo teren zlokalizowany jest w niedalekiej odległości od Leszna, gdzie znajduje się główna siedziba firmy C&C Partners, co pozwoli na sprawną współpracę pomiędzy spółkami - podaje inwestor.

Burmistrz Rawicza uważa, że branża technologiczna otwiera nowe drzwi przed Rawiczem - TKH Groupbędzie pierwszą międzynarodową marką, która ulokuje się w nowej strefie przemysłowej. Zależało nam na tym, by ta strefa była otwarta przede wszystkim na branże o dużym potencjale rozwojowym. Branża technologiczna bez wątpienia zalicza się do tego grona. To jest także szansa dla gminy, abyśmy rozwijali się w kierunku nowych technologii - powiedział burmistrz Rawicza Grzegorz Kubik.

Jednym z przedstawicieli TKH Group w Polsce jest spółka C&C Partners z siedzibą w Lesznie.


Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Jest kolejne ostrzeżenie IMGW. Również dla Poznania!
4℃
0℃
Poziom opadów:
3.3 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
20.09 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro