Reklama
Reklama

Unieważniono przetarg na budowę trasy tramwajowej w ulicy Ratajczaka

fot. UM Poznań
fot. UM Poznań

Już w kwietniu informowaliśmy, że żadna z ofert nie mieści się w budżecie założonym przez miasto.

Przetargiem na budowę nowej trasy tramwajowej zainteresowanych było 6 firm. Ceny zaproponowane przez potencjalnych wykonawców mieściły się w wachlarzu pomiędzy 134,5 mln złotych a prawie 187 milionów złotych brutto. Tymczasem miasto założyło, że inwestycja zamknie się w kwocie... 106 milionów złotych. Najtańsza oferta przekraczała założenia miasta o prawie 30 milionów złotych.

Jak podaje branżowy portal transport-publiczny.pl, Poznańskie Inwestycje Miejskie unieważniły postępowanie. Już w maju Mariusz Wiśniewski, zastępca prezydenta Poznania przyznawał, że miasto nie ma dodatkowych kilkudziesięciu milionów złotych na tę inwestycję, a priorytetem jest w tej chwili ukończenie już trwających inwestycji.

Obecnie nie wiadomo, czy miasto zdecyduje się powtórzyć przetarg i np. "okroić" inwestycję. Przypomnijmy, że w ulicy Ratajczaka nie tylko ma powstać nowa trasa tramwajowa, ale cała ulica ma się zmienić. Początkowo zakładano, że trasą pojedziemy pod koniec 2022 roku, w momencie ogłaszania przetargu planowany termin zakończenia prac zmieniono jednak na jesień 2023. Dziś wiadomo, że i ten termin jest nierealny, jeśli w ogóle do inwestycji dojdzie w najbliższym czasie.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

26℃
14℃
Poziom opadów:
0.9 mm
Wiatr do:
22 km
Stan powietrza
PM2.5
12.06 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro