Reklama
Reklama

Gen. Jaruzelski w Poznaniu: Pikieta pod WSNHiD

fot. Michał Nadolski

Członkowie Akcji Alternatywnej Naszość zorganizowali dziś pikietę pod Wyższą Szkołą Nauk Humanistycznych i Dziennikarstwa. Przebrani za ZOMO-wców utrudniali spotkanie generała Wojciecha Jaruzelskiego ze studentami. Przeciwni wizycie generała w Poznaniu byli również poznańscy posłowie Prawa i Sprawiedliwości.

Jesteśmy tu po to, aby zapewnić panu generałowi bezpieczeństwo, jesteśmy mu wierni tak jak byliśmy w czasach jego świetności. Przed spotkaniem zażyliśmy środki wzmagające agresję i mamy zamiar pałami zdławić wszelkie próby zakłócania spokoju -przyznał"szef oddziału ZOMO" Piotr Lisiewicz.

Wyższa Szkoła Nauk Humanistycznych i Dziennikarstwa wraz ze Studencką Radą Miasta zaprosiły generała Jaruzelskiego do naszego miasta w ramach cyklu spotkań związanych z Okrągłym Stołem. Anna Drewniak z WSNHiD powiedziała, że generał został zaproszony na uczelnię, gdyż jest pierwszym prezydentem Polski. W najbliższym czasie na WSNHiD pojawią się również Lech Wałęsa i Aleksander Kwaśniewski.

Zorganizowane spotkanie miało mieć chcarakter otwarty, jednak na prośbę Biura Ochrony Rządu na salę nie zostali wpuszczeni przedstawiciele mediów. Gdy w WSNHiD trwało spotkanie z generałem, pod pomnikiem pierwszej ofiary Stanu Wojennego w Poznaniu zebrała się grupa osób pod przewodnictwem poznańskiego PiS-u.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Kolejny dzień z ostrzeżeniami. Gdzie obowiązują alerty IMGW?
4℃
1℃
Poziom opadów:
2.4 mm
Wiatr do:
31 km
Stan powietrza
PM2.5
5.85 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro