Reklama
Reklama

Śmiertelny wypadek pod Poznaniem: samochód zderzył się z pociągiem. Kierowca zmarł w szpitalu

fot. Ochotnicza Straż Pożarna w Kórniku
fot. Ochotnicza Straż Pożarna w Kórniku

Do zdarzenia doszło w miejscowości Dachowa.

O wypadku informują nas Czytelnicy. Pociąg do Odolanowa wjechał w auto na niestrzeżonym przejeździe - pisze jeden z nich. Trwa reanimacja jednego z pasażerów auta - dodaje kolejna osoba.

Strażacy potwierdzają. Około godziny 10:30 odebraliśmy zgłoszenie o wypadku w miejscowości Dachowa, gdzie samochód zderzył się z pociągiem. Według wstępnych informacji autem podróżowały dwie osoby. Na miejscu prowadzona jest resuscytacja krążeniowo-oddechowa poszkodowanego mężczyzny - mówi oficer dyżurny wielkopolskich strażaków. Pociągiem relacji Poznań - Odolanów podróżowało 113 osób, jak nam przekazano nikt nie wymaga pomocy - dodaje.

Trzeba się liczyć z utrudnieniami w ruchu pociągów.


 • Aktualizacja
  niedziela, 12.06.2022 r., godz. 11.41
  Aktualizacja
  niedziela, 12.06.2022 r., godz. 11.41
  Jak przekazuje oficer dyżurny wielkopolskich strażaków dwie osoby podróżujące samochodem zostały przewiezione do szpitala.
 • Aktualizacja
  niedziela, 12.06.2022 r., godz. 13.46
  Aktualizacja
  niedziela, 12.06.2022 r., godz. 13.46
  "Na przejeździe kolejowym między Kórnikiem a Gądkami - jest to przejazd niestrzeżony, bez zapór, kierowca osobowego Audi 77-letni mężczyzna z nieustalonych dotąd przyczyn zderzył się z pociągiem osobowym relacji Poznań - Odolanów. W wyniku wypadku kierowca oraz pasażerka trafili do szpitala. Jednak otrzymaliśmy informację, że kierowcy nie udało się uratować. Zmarł w szpitalu" - mówi nam kom. Maciej Święcichowski z biura prasowego wielkopolskiej policji.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

11℃
4℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
46.79 μg/m3
Umiarkowany
Zobacz pogodę na jutro