Reklama
Reklama

Trzy firmy chętne, by przebudować ulice na Morasku

fot. PIM

Spółka Poznańskie Inwestycje Miejskie dokonała otwarcia ofert nadesłanych w ramach przetargu.

Celem przetargu jest wyłonienie wykonawcy prac budowlanych związanych rozbudową ul. Glinienko na odcinku od ul. Franciszka Jaśkowiaka do ul. Knyszyn wraz z ulicami Drogocin i Knyszyn. Zaplanowane prace to pierwszy etap inwestycji, która obejmuje przebudowę układu komunikacyjnego w tej części Poznania.

Studiowanie nie musi być nudne! Rozpocznij naukę z Wyższą Szkołą Zdrowia, Urody i Edukacji w Poznaniu! Zapisz się na Kosmetologię lub Dietetykę!
REKLAMA

Wpłynęły trzy oferty, z których jedna mieści się w założonym budżecie. Rozpoczęła się analiza nadesłanych dokumentów dotyczących przebudowy ok. 430 metrów dróg objętych inwestycją - mówi Marcin Gołek, wiceprezes zarządu spółki Poznańskie Inwestycje Miejskie.

Zaplanowane prace znacząco poprawią jakość poruszania się po nich okolicznych mieszkańców - zarówno zmotoryzowanych jak i pieszych. Ul. Glinienko zyska nową konstrukcję jezdni i wygodną nawierzchnię. Dla pieszych wybudowany zostanie chodnik. Wzdłuż ulicy przewidziano również wykonanie zjazdów do posesji oraz miejsc postojowych z kostki brukowej. Ul. Knyszyn także zostanie pokryta nową nawierzchnią, po lewej stronie pojawi się chodnik, przewidziano również budowę zjazdów do posesji. Nowa, równa nawierzchnia pojawi się także na ul. Drogocin. Obie te krótkie ulice - Knyszyn i Drogocin - służą jako dojazd do pobliskich domów, dlatego każda z nich kończyła się będzie nowym placem do zawracania. Na terenie objętym inwestycją zamontowane zostanie oświetlenie uliczne i zbudowana kanalizacja deszczowa - informują urzędnicy PIM.

Trwające postępowanie przetargowe zawiera tzw. prawo opcji, które uwzględnia również możliwość rozszerzenia zadania o kolejny etap, jakim jest budowa ul. Janowo. Dziś to ulica gruntowa, dlatego przewiduje się wykonanie nowej konstrukcji jezdni, zjazdów oraz chodników z betonowej kostki brukowej. Etap ten dotyczy odcinka o długości ok. 200 metrów. Wykorzystanie tzw. prawa opcji będzie zależało od możliwości finansowych miasta - dodaje Marcin Gołek.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

20℃
13℃
Poziom opadów:
8.4 mm
Wiatr do:
21 km
Stan powietrza
PM2.5
6.91 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro