Reklama
Reklama

Impreza alkoholowa zakończona pożarem, bo 41-latek nie dostał papierosa

fot. kpt. Krzysztof Stoupiec (PSP w Pile)

Na początku czerwca doszło do pożaru wnętrza jednego z mieszkań przy ul. 11 Listopada w Pile. Dzięki szybkiej akcji strażaków pożar szybko udało się opanować. W sprawie zatrzymany został 41-latek.

Studiowanie nie musi być nudne! Rozpocznij naukę z Wyższą Szkołą Zdrowia, Urody i Edukacji w Poznaniu! Zapisz się na Kosmetologię lub Dietetykę!
REKLAMA

Funkcjonariusze ustalili, że 41-letni mężczyzna przyszedł do pokrzywdzonego spożywać alkohol. W pewnym momencie sprawca chciał uzyskać od najemcy mieszkania papierosa. Następnie prośba zmieniła się w groźbę podpalenia mieszkania. Chwilę później 41-latek podpalił elementy wyposażenia mieszkania - relacjonuje st. sierż. Wojciech Zeszot, oficer prasowy policji w Pile.

Mężczyzna usłyszał dwa zarzuty. Pierwszy z nich dotyczy zmuszenia groźbą pokrzywdzonego do określonego zachowania, natomiast drugi związany jest z uszkodzeniem mienia w postaci podpalenia wyposażenia mieszkania. Straty, jakie swoim działaniem wyrządził 41-latek są szacowane na ponad 10 tysięcy złotych - dodaje rzecznik.

41-latek trafił do aresztu na trzy miesiące. Grozi mu 5 lat pozbawienia wolności.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

20℃
13℃
Poziom opadów:
8.4 mm
Wiatr do:
21 km
Stan powietrza
PM2.5
6.91 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro