Reklama
Reklama

Dziś oficjalnie rusza sezon kąpielowy. Przy jednym z poznańskich jezior zawisła czerwona flaga!

archiwum | fot. POSiR
archiwum | fot. POSiR

Nad Rusałką obowiązuje tymczasowy zakaz kąpieli wprowadzony przez Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego.

Jak już informowaliśmy na kąpielisku została wywieszona czerwona flaga, pojawiło się również oznakowanie informujące o zakazie. Powodem wprowadzenia zakazu jest przekroczenie dopuszczalnej wartości parametru mikrobiologicznego - Escherichia coli.

Na czterech pozostałych miejskich kąpieliskach (Kiekrz, Krzyżowniki, Strzeszynek i Malta) woda została oceniona jako przydatna do kąpieli.

W sezonie kąpielowym, który rozpoczyna się w sobotę, miejskie kąpieliska są czynne codziennie od godz. 10.00 do 18.00. W tych godzinach są one strzeżone przez co najmniej dwóch ratowników. W weekendy dla zwiększenia bezpieczeństwa nad wodą Poznańskie Ośrodki Sportu i Rekreacji będą zwiększały obsadę ratowniczą nad poznańskimi jeziorami - zapowiada Filip Borowiak, rzecznik POSiR.

O możliwości kąpieli informuje użytkowników biała flaga wywieszona na kąpielisku. W trakcie sezonu Poznańskie Ośrodki Sportu i Rekreacji oraz sanepid regularnie przeprowadzają badania wody. W przypadku wykazania nieprawidłowości i zagrożenia zdrowia, będą podejmowane interwencje, a kąpieliska zamykane - dodaje.

Sezon kąpielowy kończy się 31 sierpnia.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

6℃
0℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
26 km
Stan powietrza
PM2.5
6.81 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro