Reklama
Reklama

Poszerza się zakres prac prowadzonych na Starym Rynku. "Konieczne będą kolejne wygrodzenia, w tym także ciągów pieszych"

fot. PIM

Od przyszłego tygodnia wprowadzone zostaną zmiany w organizacji poruszania po jego terenie oraz po ulicach do niego dochodzących.

Na płycie Rynku wkrótce rozpoczną się prace związane z renowacją siei wodociągowej i przebudową sieci gazowej. Kontynuowane będą prace archeologiczne m.in. w miejscach przeznaczonych pod zbiorniki retencyjne, separatory, śmietniki podziemne i trafostację.

Studiowanie nie musi być nudne! Rozpocznij naukę z Wyższą Szkołą Zdrowia, Urody i Edukacji w Poznaniu! Zapisz się na Kosmetologię lub Dietetykę!
REKLAMA

W związku z poszerzaniem zakresu robót konieczne będą kolejne wygrodzenia, w tym także ciągów pieszych. Trasy prowadzące przez płytę Starego Rynku będą tak wyznaczane, by piesi mogli dojść do każdego budynku. Tym samym wejścia do restauracji będą dostępne dla turystów i mieszkańców. Mimo trwających robót, klienci w dalszym ciągu będą mogli więc korzystać z oferty gastronomicznej okolicznych lokali. Piesze ciągi komunikacyjne będą zmieniać położenie wraz z postępem prowadzonych prac - informują urzędnicy PIM.

Ruch pojazdów związanych z budową będzie odbywał się po wydzielonych trasach. Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami również dostawcy nie będą mieli możliwości wjazdu na płytę Starego Rynku.

Związane z budową pojazdy wielkogabarytowe (powyżej 3,5 tony) będą poruszały się ul. Paderewskiego oraz ulicą Wielką. Na placu budowy na Al. Marcinkowskiego wyznaczony zostanie dodatkowy plac przeznaczony wyłącznie do przejazdów oraz obsługi pojazdów wielkogabarytowych jadących do Starego Rynku bądź z niego wracających - dodają przedstawiciele PIM i zaznaczają, że choć ulica Wielka będzie dostępna dla ruchu kołowego, należy zachować ostrożność, ponieważ pojazdy obsługujące budowę jako jedyne będą mogły poruszać się nią także w kierunku ul. Garbary.

Mimo, że na wylocie ul. Wielkiej w ul. Garbary obowiązywał będzie nakaz jazdy w prawo, pojazdy wielkogabarytowe będą mogły skręcać w lewo przy pomocy ręcznego sterowania ruchem. W związku z tym będzie musiał się zmienić sposób parkowania. Na odcinku od ul. Garbary do ul. Szewskiej umożliwione zostanie parkowanie po obu stronach jezdni ul. Wielkiej - przekazują urzędnicy.

Na czas robót zlikwidowane zostanie miejsce parkingowe dla dostaw na południowej stronie ul. Wielkiej, pomiędzy ulicami Ślusarską i Klasztorną. W zamian powstaną tymczasowe miejsca po drugiej stronie ulicy oraz na ul. Szewskiej.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

20℃
13℃
Poziom opadów:
8.4 mm
Wiatr do:
21 km
Stan powietrza
PM2.5
4.74 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro