Reklama

Brudna woda płynęła Podgórną: "fetor w całej okolicy"

fot. Sebastian
fot. Sebastian

Z relacji naszego Czytelnika wynika, że do awarii kanalizacji doszło w hotelu przy ulicy.

- Awaria kanalizacji w hotelu na Podgórnej. Rozumiem, że ta część miasta przez remonty jest wyłączona z ruchu, ale czy uprawnia to firmę oraz hotel do wylewania nieczystości na ulicę powodując tym ogromny fetor w całej okolicy Podgórnej i Półwiejskiej? - pyta nasz Czytelnik Sebastian.

Na miejsce wezwano służby. Z naszych informacji wynika, że na Podgórną dotarły już straż miejska i policja. - Nasi funkcjonariusze są na miejscu- mówi Przemysław Piwecki ze straży miejskiej. - Możemy już potwierdzić, że w wyniku toczących się w tej okolicy remontów doszło rzeczywiście do awarii, a nieczystości są w tej chwili wypompowywane. Na miejsce wezwano też firmę, która będzie czyścić ten teren - dodaje.

  • Aktualizacja
    piątek, 10.06.2022 r., godz. 14.12
    Aktualizacja
    piątek, 10.06.2022 r., godz. 14.12
    Jak wyjaśnia Marta Mróz z poznańskiej policji, funkcjonariusze byli na miejscu i ustalili, że nie są to nieczystości. Doszło do awarii pompy wodnej, w wyniku czego zalane zostało podpiwniczenie budynku. Postanowiono wypompować wodę, która miała nieprzyjemny zapach. - Nie były to fekalia, a deszczówka. Hotel został zobowiązany do tego, by wyczyścić chodnik - mówi.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

15℃
8℃
Poziom opadów:
0.2 mm
Wiatr do:
17 km
Stan powietrza
PM2.5
44.49 μg/m3
Umiarkowany
Zobacz pogodę na jutro