Reklama
Reklama

Od poniedziałku zmiany na Ławicy. Koniec z bezpłatnym podwiezieniem pasażera pod drzwi terminala

fot. Czytelnik / archiwum
fot. Czytelnik / archiwum

Zmiany zaczną obowiązywać 13 czerwca.

W marcu lotnisko Ławica poinformowało, że przymierza się do wprowadzenia zmian w układzie komunikacyjnym przy obiekcie. Port lotniczy chwalił się, że wprowadzi "całkowicie bezpłatną strefę parkowania". Szybko jednak okazało się, że jest pewien haczyk. Bezpłatna strefa została wyznaczona w odległości około 100 metrów od terminala lotniska. Tymczasem dotychczasowa strefa bezpłatnego dowozu pasażerów w ramach Kiss&Fly znajduje się tuż przy drzwiach terminala.

Od najbliższego poniedziałku, 13 czerwca, obecna strefa Kiss&Fly przy budynku lotniska stanie się płatną strefą. Za 10 minut postoju zapłacimy tu aż 5 złotych. - Wjazd do płatnej strefy, to dotychczasowy główny wjazd na lotnisko. Sprawdzajcie przed wjazdem zasięg tej strefy - apeluje lotnisko.

Od poniedziałku osoby odwożące pasażera na lotnisko, które nie chcą płacić za wjazd, będą musiały wjechać na inny parking wjazdem tuż za stacją BP. Tam wyznaczona zostanie strefa Kiss&Fly, na której opłaty nie będą pobierane. Ławica podaje, że strefa znajduje się w odległości 100 metrów od budynku, a dojście do terminala zajmuje 2 minuty. - Bezpłatna Strefa Postoju oznacza postój pojazdów na czas odwiezienia pasażerów udających się w podróż lotniczą lub odbiór osób przylatujących. Strefa będzie pod nadzorem służb miejskich, które będą reagować w przypadku nieuzasadnionego pozostawiania pojazdów - zaznacza lotnisko.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Kiedy w końcu zrobi się cieplej? Mamy dobre wiadomości!
7℃
-2℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
11 km
Stan powietrza
PM2.5
22.34 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro