Reklama

2,5 miliona złotych zainwestowano na poznańskich osiedlach

fot. Kohorta Red Box Poznań

Podczas ostatnich dwóch lat na poznańskich osiedlach pojawiły się nowe boiska, sale sportowe, siłownie, a nawet ścianki wspinaczkowe. Wszystkie inwestycje kosztowały łącznie dwa i pół miliona złotych. We wtorek inwestycjom przyglądali się poznańscy radni z Komisji Samorządowej.

Pieniądze na inwestycje pochodziły przede wszystkim z funduszu Unii Europejskiej. Radni, którzy oglądali obiekty, nie kryli zadowolenia. Każda rada osiedla może otrzymać do 250 tysięcy złotych na dodatkowe inwestycje. To, jak je wykorzysta zależy tylko i wyłącznie od osiedlowych radnych i potrzeb mieszkańców.

Przez minione dwa lata wybudowano między innymi boiska, sale gimnastyczne, ścianki wspinaczkowe, ścieżki rowerowe. Niektóre osiedla postanowiły zainwestować w monitoring. Tak było na Winogradach, gdzie zgłaszano problemy z bezpieczeństwem. Wszystko, bymieszkańcom osiedli żyło się lepiej.

Podczas swoich odwiedzin na poznańskich osiedla radni zachęcali mieszkańców do wzięcia udziału w wyborach do Rad Osiedli. Z każdym rokiem chętnych jest niestety mniej.Osiedlowy radny wybieranyjest na 4 lata i pracuje charytatywnie.

Reklama
Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Serwisu

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

IMGW ostrzega przed gołoledzią!
1℃
-3℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
16 km
Stan powietrza
PM2.5
30.90 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro