Reklama

2,5 miliona złotych zainwestowano na poznańskich osiedlach

fot. Kohorta Red Box Poznań
fot. Kohorta Red Box Poznań

Podczas ostatnich dwóch lat na poznańskich osiedlach pojawiły się nowe boiska, sale sportowe, siłownie, a nawet ścianki wspinaczkowe. Wszystkie inwestycje kosztowały łącznie dwa i pół miliona złotych. We wtorek inwestycjom przyglądali się poznańscy radni z Komisji Samorządowej.

Pieniądze na inwestycje pochodziły przede wszystkim z funduszu Unii Europejskiej. Radni, którzy oglądali obiekty, nie kryli zadowolenia. Każda rada osiedla może otrzymać do 250 tysięcy złotych na dodatkowe inwestycje. To, jak je wykorzysta zależy tylko i wyłącznie od osiedlowych radnych i potrzeb mieszkańców.

Przez minione dwa lata wybudowano między innymi boiska, sale gimnastyczne, ścianki wspinaczkowe, ścieżki rowerowe. Niektóre osiedla postanowiły zainwestować w monitoring. Tak było na Winogradach, gdzie zgłaszano problemy z bezpieczeństwem. Wszystko, bymieszkańcom osiedli żyło się lepiej.

Podczas swoich odwiedzin na poznańskich osiedla radni zachęcali mieszkańców do wzięcia udziału w wyborach do Rad Osiedli. Z każdym rokiem chętnych jest niestety mniej.Osiedlowy radny wybieranyjest na 4 lata i pracuje charytatywnie.

Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Serwisu

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Jest ostrzeżenie meteo dla całego województwa. Może być niebezpiecznie
24℃
13℃
Poziom opadów:
0.5 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
4.16 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro