Reklama
Reklama

Porozumienie w sprawie wspólnego zakupu gazu. W poniedziałek podpiszą umowę. Gaz ma być tańszy

Zdjęcie ilustracyjne | fot. pride1979/pixabay.com
Zdjęcie ilustracyjne | fot. pride1979/pixabay.com

Dokument ma podpisać 14 samorządów, w tym 13 zrzeszonych w Metropolii Poznań oraz 7 instytucji.

Dążąc do zmniejszenia kosztów zakupu gazu ziemnego poprzez zwiększenie jego wolumenu oraz uzyskanie korzystnych cenowych i pozacenowych warunków nabycia, w tym bezpieczeństwa dostaw, podjęły decyzję o wspólnym przeprowadzeniu postępowania o udzielenie zamówienia, którego zadaniem będzie wspólne dokonywanie zakupu gazu ziemnego - tak brzmi treść porozumienia, które ma zostać podpisane już w najbliższy poniedziałek.

Szukasz nieodpłatnej pomocy prawnej, psychologicznej, rodzinnej itp.? Skorzystaj z listy jednostek nieodpłatnego poradnictwa lub porad prawnych dostępnych dla mieszkańców Poznania.
REKLAMA

Liderem porozumienia jest Powiat Poznański. Przygotowania do przeprowadzenia postępowania są powierzone Metropolii Poznań.

Już w ubiegłym roku do podobnego wspólnego zakupu gazu doszło między samorządami na obszarze metropolitalnego Gdańsk-Gdynia-Sopot. Samorządy oraz podległe im jednostki wspólnie kupowały energię, gaz ziemny, olej opałowy, paliwo do samochodów służbowych i usługi pocztowe. Dzięki czemu zaoszczędzili około 39 milionów złotych. W czasach coraz wyższej inflacji wspólne zakupy są o tyle istotne, że użytkownicy gazu odczują znaczny spadek rachunków.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

0℃
-6℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
19.52 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro