Reklama
Reklama

Wybrano wykonawcę remontu części trasy PST

fot. MPK Poznań
fot. MPK Poznań

Przetarg rozstrzygnęło MPK Poznań.

Pod koniec kwietnia Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne w Poznaniu otworzyło oferty złożone w przetargu na remont odcinka trasy PST pomiędzy ulicą Roosevelta i przystankiem Słowiańska. Okazało się, że zainteresowane przeprowadzeniem inwestycji są cztery firmy, ale żadna z ofert nie zmieściła się w budżecie założonym przez MPK - 12,1 mln złotych. Najtańsza oferta opiewała na 16,5 mln złotych netto.

Dziś już wiadomo, że przetarg udało się rozstrzygnąć. - Zwróciliśmy się z prośbą do wszystkich oferentów o przygotowanie ofert dodatkowych. Ostatecznie wybrano ofertę opiewającą na niespełna 15 mln złotych netto, a więc ponad 18 mln złotych brutto - mówi nam Agnieszka Smogulecka z MPK Poznań. Wykonawcą została firma PORR. Brakującą kwotę dołoży miasto.

- Wykonawca - po podpisaniu umowy z MPK Poznań Sp. z o.o. - w pierwszej kolejności będzie musiał dopełnić formalności związanych ze skompletowaniem niezbędnej dokumentacji i pozwoleń, aby następnie przystąpić do prac w terenie, które potrwają około 6 miesięcy od ich rozpoczęcia - wyjaśnia przewoźnik.

Równolegle przetarg na remont kolejnego odcinka trasy, pomiędzy przystankiem Słowiańska i przystankiem Szymanowskiego, ogłosił Zarząd Transportu Miejskiego. Pod koniec maja otwarto oferty i także w tym przypadku żadna nie zmieściła się w założonym budżecie. Najtańsza oferta opiewała na 37,2 mln zł brutto, a ZTM na inwestycję przeznaczył niespełna 37 mln złotych. Różnica jest więc niewielka i nie ma ryzyka, że przetargu nie uda się rozstrzygnąć.

Dyrektor ZTM, Jan Gosiewski, był gościem Telewizji WTK. W trakcie rozmowy z dziennikarzem przyznał, że jest determinacja, by remont rozpoczął się w połowie wakacji. Pierwszy odcinek ma być remontowany 6 miesięcy, a drugi 10 miesięcy. Trasa PST przez pół roku będzie więc wyłączona z ruchu, a przez kolejne 4 miesiące tramwaje poruszać się będą tylko po jej części.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Złe warunki na drogach, autobusy zmieniają trasy
2℃
-4℃
Poziom opadów:
0.6 mm
Wiatr do:
37 km
Stan powietrza
PM2.5
5.85 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro