Reklama

Budynki w sąsiedztwie Starego Browaru przejdą imponującą metamorfozę

fot. projekt Front Architects
fot. projekt Front Architects

Przynajmniej tak wskazują wizualizacje.

Chodzi o budynki położone przy ulicy Ratajczaka 1 i 3, a więc na wprost wejścia do nowej części Starego Browaru. Powstanie tam Centrum Kształcenia Przedsiębiorczości Społecznej, a inwestorem jest Wyższa Szkoła Bankowa. Roboty już się rozpoczęły.

- Oprócz odnowienia kamienic inwestycja obejmuje także wybudowanie aż trzech szklanych łączników, które wraz z obecnie wykorzystywanymi przez Wyższą Szkołę Bankową w Poznaniu zabytkowymi budynkami przy ul. Powstańców Wielkopolskich 1 i 5 oraz Ratajczaka 5/7, utworzą kompleks budynków uczelni. Znajdą się tam sale dydaktyczne, strefa studenta oraz strefy i pomieszczenia do pracy co-workingowej i warsztatowej, a także otwarta przestrzeń między kamienicami - wyjaśnia inwestor.

Centrum Kształcenia Przedsiębiorczości Społecznej skupi się na świadczeniu usług na rzecz sektora ekonomii społecznej. - Wśród działań pojawią się między innymi: wsparcie badań diagnozujących potrzeby lokalnych podmiotów gospodarczych oraz tworzenie strategii rozwoju tych podmiotów, pozyskiwanie pomocy finansowej na tworzenie miejsc pracy, a także wsparcie szkoleniowe, doradcze i promocyjne podmiotów gospodarczych. Za funkcjonowanie Centrum odpowiadać będzie WSB we współpracy z partnerem projektu, czyli ze Stowarzyszeniem na Rzecz Spółdzielni Socjalnych.

Prace toczące się w ramach inwestycji mogą powodować tymczasowe utrudnienia w ruchu pieszych. Całość będzie kosztować prawie 6,5 mln złotych, z czego blisko 4,5 mln złotych pochodzą z dofinansowania WRPO 2014+.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Przed nami burzowa środa!
23℃
14℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
8.64 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro