Reklama
Reklama

W sobotę ogólnopolska akcja "Blokujemy Orlen". Zablokują także stacje w Poznaniu

Zdjęcie ilustracyjne | fot. PKN Orlen

Organizatorzy jasno wyjaśniają, dlaczego zamierzają zablokować stacje benzynowe.

- Nie podoba nam się polityka Orlenu, który mimo kursu dolara i cen za baryłkę ropy śrubuje ceny na polskim rynku paliw. Nie jesteśmy również zadowoleni z tego jak rząd (nie)radzi sobie z tym problemem, a wręcz zamiata go pod dywan i mydli ludziom oczy jakoby nie był odpowiedzialny za obecną sytuację - wyjaśniają organizatorzy akcji Blokujemy Orlen. - Kierowcy, którzy chcą zamanifestować swoje niezadowolenie ze sztucznie wywindowanych cel paliw mogą to zrobić poprzez uczestnictwo w akcji "Blokujemy Orlen", która będzie miała miejsce (pierwsza "edycja") w dniu 11/06/2022 od godziny 16:00 do 18:00 - dodają.

Jak będzie wyglądać protest? Uczestnicy ustawią się przed wskazaną stacją benzynową i utworzą na niej sztuczną kolejkę do dystrybutorów. W ten sposób zablokują sprzedaż paliwa. - W trakcie protestów zachowujemy się zgodnie z prawem i słuchamy poleceń osoby koordynującej akcję - apelują. W sieci umieścili też poradnik dla uczestników blokad. Przypominają w nim, że każdy uczestnik powinien mieć ze sobą dokument tożsamości, wodę do picia, aparat i powerbank. Ich pojazdy powinny być natomiast wyposażone w obowiązkowe: trójkąt ostrzegawczy, gaśnicę, sprawne oświetlenie.

W przypadku Poznania obecnie akcje planowane są na dwóch stacjach Orlen: przy Bałtyckiej 4A oraz Dąbrowskiego 315. Blokady planowane są także m.in. w Gnieźnie (przy Poznańskiej 110), Kaliszu (Poznańska 99) czy Murowanej Goślinie (Poznańska 63).

Więcej informacje TUTAJ.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

3℃
2℃
Poziom opadów:
2.7 mm
Wiatr do:
13 km
Stan powietrza
PM2.5
22.65 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro