Reklama
Reklama

Pierwszy lądowy odcinek gazociągu Baltic Pipe już po odbiorze technicznym. Przechodzi przez Wielkopolskę

fot. Materiały prasowe

Po 18 miesiącach budowy gazociąg jest gotowy do nagazowania.

Gazociąg Ciecierzyce - Lwówek ma długość 69 km, a jego trasa przechodzi przez 6 gmin w województwie lubuskim i wielkopolskim. Odbioru dokonano o 15 dni wcześniej przed terminem umownym, po pozytywnym przeprowadzeniu prób hydraulicznych oraz wykonaniu badania tłokiem geometrycznym. Kolejnym etapem tej inwestycji będzie oddanie do eksploatacji.

Studiowanie nie musi być nudne! Rozpocznij naukę z Wyższą Szkołą Zdrowia, Urody i Edukacji w Poznaniu! Zapisz się na Kosmetologię lub Dietetykę!
REKLAMA

W szczytowym momencie w budowę tego gazociągu zaangażowanych było ponad 320 pracowników. Proces spawania liniowego i montażowego trwał 360 dni. Łącznie wyspawano prawie 4 900 sztuk spoin. Dla GAZ-SYSTEM poza technicznymi aspektami ważne były kwestie środowiskowe, w tym ograniczenie wpływu inwestycji na przyrodę i otoczenie. Dlatego na tym odcinku wykonano 43 przejścia bezwykopowe pod istniejącą infrastrukturą lokalną oraz cennymi przyrodniczo terenami, wykorzystując nowoczesne technologie typu przeciski, przewierty, mikrotunelling i HDD - informuje Iwona Dominiak, rzecznik prasowy GAZ-SYSTEM.

Ciecierzyce - Lwówek (69 km) jest jednym z dwóch odcinków gazociągu Goleniów - Lwówek, który ma łączną długość 191 km. Odbiór techniczny drugiego odcinka relacji Goleniów - Ciecierzyce (122 km) planowany jest w połowie czerwca. Po tym czasie na całym gazociągu Goleniów - Lwówek, zostanie przeprowadzony rozruch i nagazowanie, a przesył gazu ruszy 1 października tego roku - dodaje rzeczniczka.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

22℃
14℃
Poziom opadów:
0.3 mm
Wiatr do:
22 km
Stan powietrza
PM2.5
8.79 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro