Reklama
Reklama

Kolejna ulica w przebudowie. "Prace związane z budową nowej jezdni są mocno zaawansowane"

fot. PIM

Za kilka tygodni będzie można korzystać z odmienionej ul. Żelaznej, na odcinku od ul. Dymka do ul. Osiedle Przemysława.

Po zakończeniu na tym odcinku prac związanych z budową sieci wodociągowej i kanalizacji sanitarnej, prowadzonych przez spółkę Aquanet, wykonawca przystąpił do przebudowy ulicy. Powstała już nowa kanalizacja deszczowa. Prace związane z budową nowej jezdni są mocno zaawansowane. Rozpoczyna się układanie krawężników i oporników - mówi Tomasz Płóciniczak, dyrektor ds. przygotowania i realizacji inwestycji w spółce Poznańskie Inwestycje Miejskie.

Studiowanie nie musi być nudne! Rozpocznij naukę z Wyższą Szkołą Zdrowia, Urody i Edukacji w Poznaniu! Zapisz się na Kosmetologię lub Dietetykę!
REKLAMA

Przed przebudową nawierzchnia jezdni z płyt betonowych była w złym stanie technicznym. Chodniki po obu stronach ulicy wykorzystywane były jako miejsca postojowe, brakowało kanalizacji deszczowej - podkreślają urzędnicy PIM. W efekcie prowadzonych prac jezdnia na odcinku od skrętu w lewo na wysokości szpitala do ul. Osiedle Przemysława otrzyma bitumiczną nawierzchnię. Z kostki betonowej zbudowane zostaną miejsca postojowe i zjazdy, a chodniki będą przebudowane. Ul. Żelazna zyska również oświetlenie drogowe - dodają.

Prace mają się zakończyć w III kwartale 2022 roku.Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

20℃
13℃
Poziom opadów:
8.4 mm
Wiatr do:
21 km
Stan powietrza
PM2.5
4.74 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro