Reklama
Reklama

Osiem ciężarówek testowało wytrzymałość mostu. "Każda o wadze 32 ton"

fot. WTK

Próbne obciążenie mostu w Rogalinku to jeden z finalnych elementów budowy, mający przede wszystkim potwierdzić poprawność wykonania i sprawdzić zachowanie konstrukcji w odniesieniu do założeń projektowych.

Planowane działania zostały dziś spełnione. Do badania wykorzystanych zostało osiem samochodów ciężarowych czteroosiowych, każdy o wadze 32 ton, co łącznie stanowi ponad 250 ton - informują przedstawiciele Wielkopolskiego Zarządu Dróg Wojewódzkich w Poznaniu.

Studiowanie nie musi być nudne! Rozpocznij naukę z Wyższą Szkołą Zdrowia, Urody i Edukacji w Poznaniu! Zapisz się na Kosmetologię lub Dietetykę!
REKLAMA

Sprawdzane były przemieszczenia konstrukcji oraz osiadania podpór. Przed, w trakcie i po zakończeniu próbnego obciążenia, most poddawany był dokładnej obserwacji. Wstępnie wszystkie testy wypadły pomyślnie.

Teraz trwać będą prace wykończeniowe. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem kierowcy będą mogli poruszać się nowym mostem w Rogalinku już w lipcu. Później stary zostanie wyburzony.

Całość prac kosztuje 62 mln złotych, z czego ponad 50 mln pochodzi z dofinansowania unijnego. Całość prac, łącznie z rozbiórką, ma się zakończyć w tym roku.
Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

20℃
13℃
Poziom opadów:
8.4 mm
Wiatr do:
21 km
Stan powietrza
PM2.5
6.91 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro