Reklama
Reklama

Wiadomo, kiedy druga linia tramwajowa dojedzie na Naramowice

Zdjęcie ilustracyjne | fot. Maciej Kopiński
Zdjęcie ilustracyjne | fot. Maciej Kopiński

Jeszcze w czerwcu.

Od momentu uruchomienia trasy tramwajowej na Naramowice było wiadomo, że początkowo będzie obsługiwana tylko przez jedną linię tramwajową - nr 10. Decyzję tłumaczono tym, że choć uruchomiono połączenie tramwajowe, wciąż toczą się tu prace związane chociażby z układem drogowym. Urzędnicy zapowiadali, że gdy będą one zbliżać się do końca, możliwe będzie puszczenie trasą na Naramowice kolejnej linii tramwajowej.

Wiadomo już, że nastąpi to jeszcze w czerwcu. Z interpelacją w tej sprawie wystąpiło do prezydenta Poznania kilku miejskich radnych. Apelowali o jak najszybsze uruchomienie tu drugiej linii tramwajowej lub zwiększenie częstotliwości linii nr 10.

Odpowiedzi udzielił Mariusz Wiśniewski, zastępca prezydenta Poznania. - Wraz z otwarciem odcinka linii tramwajowej od przystanku Lechicka/Naramowicka do przystanku Błażeja zaplanowane zostało uruchomienie drugiej linii tramwajowej na nowej trasie. Nastąpi to 25 czerwca, czyli z dniem wprowadzenia letniego rozkładu jazdy. Będzie to linia nr 3, która kursować będzie na trasie Błażeja - pl. Wielkopolski z częstotliwością, co 15 minut w dni robocze, natomiast w godzinach szczytu (czyli w dni robocze od 6.30 do 9.00 oraz od 13.30 do 18.30), co 10 minut. Zdolność przewozowa trasy tramwajowej na Naramowice wzrośnie więc dwukrotnie - wyjaśnił.

Przypomnijmy, że z pierwszy danych wynika, że trasa tramwajowa na Naramowice cieszy się ogromną popularnością wśród mieszkańców. To nawet około 10 tysięcy pasażerów dziennie.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

4℃
-1℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
14 km
Stan powietrza
PM2.5
5.80 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro