Reklama
Reklama

Hit z Wrześni: na "zebrze" zamontowano próg zwalniający dla... pieszych

fot. wrzesnia.info.pl
fot. wrzesnia.info.pl

Decyzję o montażu podjął zarządca.

Jako pierwszy o sprawie napisał portal wrzesnia.info.pl. Próg zwalniający na przejściu dla pieszych pojawił się na ulicy Słowackiego. Nie jest to próg, który ma spowalniać zbliżające się do przejścia auta, a... pieszych idących po zebrze. Z relacji mieszkańców okolicy wynika, że przez próg doszło tu już do kilku wypadków pieszych, którzy po prostu się przez niego przewracają.

Prowadzisz firmę? Zgłoś się do bezpłatnego konkursu Poznański Lider Przedsiębiorczości. Czytelne zasady, prosty formularz, łatwe zgłoszenie. Czekamy na Ciebie do końca lutego.
REKLAMA

Nieoficjalnie wiadomo, że zarządca terenu postanowił zamontować próg, bo przez pasy w tym miejscu przejeżdża sporo osób na hulajnogach i rowerach.

Po publikacji lokalnego portalu sprawą zainteresowały się media z całej Polski. Udało się nawet skontaktować z administracją osiedla, na którym powstał nietypowy próg. Jak wyjaśniono, montaż odbył się na wniosek mieszkańca, który obserwował szybko poruszających się użytkowników rowerów i hulajnóg w tym miejscu. Zgłaszający zmarł, a mieszkańcy mają problem, bo potykają się o nietypowy "twór". Ale administracja, po ogólnopolskim poruszeniu, rozważa demontaż progu.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

10℃
6℃
Poziom opadów:
4.1 mm
Wiatr do:
24 km
Stan powietrza
PM2.5
0.76 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro