Reklama
Reklama

Mieszkańcy dalej skarżą się na Eco Plażę na Wildzie. Urzędnicy wezwali najemcę na rozmowę

Zdjęcie ilustracyjne | fot. Pexels / pixabay.com
Zdjęcie ilustracyjne | fot. Pexels / pixabay.com

Do naszej redakcji wciąż docierają sygnały od mieszkańców, którzy skarżą się, że imprezy na terenie plaży są za głośne.

Pierwszy raz o skargach pisaliśmy 27 maja. Ale od tego czasu dotarło do nas kilka kolejnych wiadomości. Przychodzą głównie w weekendowe noce. - Jest 23.05 a na przeciwko os. Piastowskiego, nad Wartą, od popołudnia trwa "impreza", której szczyt ma miejsce od 21.30. Nie wiem czy ktoś jest w stanie zasnąć, nawet przy zamkniętych oknach. Ani policja ani straż miejska nie robią nic, aby tę bandę uciszyć. "Organizatorzy" kpią sobie też z epoznania, gdyż zupełnie nie robią tego, co deklarowali w odpowiedzi na Państwa interwencję. Mieszkańcy, bodaj największego poznańskiego osiedla, katowani są niewyobrażalnym hałasem. Kategorycznie żądamy natychmiastowego cofnięcia przez Urząd Miasta pozwolenia na działalność Plaży w vis a vis naszego Osiedla - napisał do nas Czytelnik.

- Niestety nagłośnienie problemu hałasu na plaży Wilda nie pomogło. Oni się dopiero rozkręcają. Kolejny weekend i kolejny łomot nad Wartą. Nawet przy zamkniętych oknach nie można tu wytrzymać! Interwencje policji są zbędnym zawracaniem głowy służbom, bo zgodę na głośne imprezy do północy wydał Urząd Miasta i nawet to w pewnym zakresie finansuje, bo organizator - plaża Wilda ma dotację. Garstka mieszkańców os. Piastowskiego nic nie znaczy dla prezydenta miasta, który jest coraz bardziej arogancki i bezczelny. Nie wiem, co jeszcze można zrobić, żeby to przerwać. Nie wszyscy pracują od poniedziałku do piątku, od 8 do 16. Ludzie chcą odpocząć, ale tutaj się po prostu nie da - pisze kolejna Czytelniczka.

Jeszcze inna mieszkanka zauważa: "Płacę podatki w Poznaniu i nie chcę, by z moich pieniędzy ktoś zatruwał nam życie. Nie może być tak, że po ciężkim tygodniu pracy zasypiamy po 2 w nocy, bo banda dzieciaków wrzeszczy w centrum miasta".

Skontaktowaliśmy się w tej sprawie z Urzędem Miasta. Urzędnicy zapewniają, że nie dotują plaży. - Podmiot prowadzący Plaża Wilda Eco Village jest najemcą gruntu komunalnego i uiszcza Miastu Poznań czynsz za korzystanie z nieruchomości. Najemca został wyłoniony w drodze konkursu, w którym jednym z kryterium była wysokość uiszczanego przez niego czynszu, do którego nie zastosowano żadnych zniżek czy ulg - przyznaje Marek Drozdowski, zastępca dyrektora Wydziału Gospodarki Nieruchomościami UMP. - W związku ze skargami mieszkańców na działalność plaży Wilda, 2 czerwca w Wydziale Gospodarki Nieruchomościami odbyło się spotkanie z najemcą, podczas którego zwrócono mu uwagę na treść postanowień umowy najmu, które zobowiązują go do przestrzegania uchwały nr XXXVI/614/VII/2016 Rady Miasta Poznania z dnia 18.10.2016 r. w zakresie przestrzegania ciszy nocnej od poniedziałku do czwartku w godzinach od 22:00 do 6:00, a w piątki, soboty i dni świąteczne od godziny 24:00 do 6:00 - dodaje.

Dodatkowo do WGN raz w miesiącu trafia informacja od policji na temat działalności dzierżawców znad Warty. - Z raportu za maj wynika, że dla wskazanego podmiotu zgłoszonych zostało 7 interwencji, z czego w ramach trzech nie potwierdzono zgłoszenia, a w 4 pozostałych zastosowano wobec najemcy pouczenia, ostrzeżenia lub inne środki oddziaływania wychowawczego - kończy.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

10℃
4℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
54.21 μg/m3
Umiarkowany
Zobacz pogodę na jutro