Reklama

Maciej Skorża odchodzi z Lecha Poznań! Poprosił o nagłe rozwiązanie umowy

Maciej Skorża  przed meczem ostatniej kolejki piłkarskiej Ekstraklasy z KGHM Zagłębiem Lubin | fot. Jakub Kaczmarczyk/PAP
Maciej Skorża przed meczem ostatniej kolejki piłkarskiej Ekstraklasy z KGHM Zagłębiem Lubin | fot. Jakub Kaczmarczyk/PAP

Jeszcze trzy tygodnie temu cieszył się z mistrzostwa Polski. Teraz ważne sprawy osobiste zmuszają go do pożegnania się z Lechem.

Jak podaje Lech Poznań, ta decyzja nie była łatwa dla Macieja Skorży. Szkoleniowiec powiedział, że z przyczyn osobistych nie może dalej pracować dla Kolejorza. Trener o swojej osobistej sytuacji opowiedział właścicielowi Kolejorza Piotrowi Rutkowskiemu. Ten zapewnił, że Skorża mógł liczyć na pełne wsparcie całego klubu zarówno podczas mistrzowskiego sezonu, jak i w ostatnich dniach, gdy zasygnalizował, że musi zakończyć współpracę. Kolejorz starał się znaleźć rozwiązanie, które zatrzymałoby Skorżę w klubie, ale nie udało się.

- Z ogromnym żalem i wręcz szokiem przyjęliśmy poniedziałkową ostateczną decyzję Maćka o tym, że musi nas opuścić. Zupełnie nie spodziewaliśmy się, że ta współpraca zostanie tak nagle przerwana - czytamy wypowiedź Piotra Rutkowskiego na stronie Lecha Poznań.

Co jest powodem decyzji Macieja Skorży? Sprawa owiana jest tajemnicą, ujawniono jedynie informacje, że za decyzją stoją bardzo poważne problemy osobiste. Tuż po mistrzowskiej fecie, Skorża wyjechał na dwutygodniowy urlop, na którym miał podjąć swoją ostateczną decyzję. Po powrocie oświadczył, że całkowicie rezygnuje z futbolu.

Maciej Skorża podziękował prezesom i całemu klubowi za współpracę. Poprosił również kibiców Lecha o zrozumienie jego decyzji.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

26℃
16℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
16 km
Stan powietrza
PM2.5
5.00 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro