Reklama
Reklama

Chciał od najemcy papierosa. Spotkał się z odmową, więc ze złości podpalił mieszkanie

fot. kpt. Krzysztof Stoupiec (PSP w Pile)

Do zdarzenia doszło w jednym z mieszkań przy ul. 11-tego listopada w Pile.

Jak informuje st. sierż. Wojciech Zeszot z Komendy Powiatowej Policji w Pile - 1 czerwca, w godzinach popołudniowych doszło do pożaru wnętrza jednego z mieszkań przy ul. 11 listopada. Na miejscu błyskawicznie pojawili się strażacy, którzy szybko zlokalizowali i ugasili źródło ognia. Policjanci, którzy również zostali zadysponowani do tego zdarzenia zatrzymali na miejscu 41-letniego mężczyznę, który miał bezpośredni związek z pożarem.

Studiowanie nie musi być nudne! Rozpocznij naukę z Wyższą Szkołą Zdrowia, Urody i Edukacji w Poznaniu! Zapisz się na Kosmetologię lub Dietetykę!
REKLAMA

Mundurowi szybko ustalili, że 41-latek przyszedł do pokrzywdzonego spożywać alkohol. W pewnym momencie sprawca chciał uzyskać od najemcy mieszkania papierosa. Następnie prośba zmieniła się w groźbę podpalenia mieszkania. Chwilę później 41-latek podpalił elementy wyposażenia mieszkania.

Sprawca usłyszał zarzuty zmuszenia groźbą pokrzywdzonego do określonego zachowania oraz uszkodzenia mienia w postaci podpalenia wyposażenia mieszkania.

Straty jakie swoim działaniem wyrządził 41-latek są szacowane na ponad 10 tysięcy złotych. Decyzją Sądu Rejonowego w Pile mężczyzna trzy najbliższe miesiące spędzi w areszcie. Za popełnione przestępstwo grozi kara 5 lat pozbawienia wolności - podał st. sierż. Zeszot.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

20℃
13℃
Poziom opadów:
8.4 mm
Wiatr do:
21 km
Stan powietrza
PM2.5
6.91 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro