Reklama
Reklama

Dominika Kulczyk kupiła podparyski dom Marii Skłodowskiej-Curie. Powstanie w nim "Dom Siostrzeństwa"

fot. Dominika Kulczyk FB

Milionerka poinformowała o swoim zakupie w mediach społecznościowych.

W połowie maja zagraniczne media informowały o tym, że dawny dom Marii Skłodowskiej-Curie i jej męża został wystawiony na sprzedaż. Położony pod Paryżem obiekt wyceniono na blisko 800 tysięcy euro, ale kolejne kilkaset tysięcy trzeba będzie mieć na remont.

Jak podało Deutsche Welle, dopiero po publikacji informacji o sprzedaży przez media okazało się, że zakupem zainteresowanych jest mnóstwo osób. Byli to Polacy, ale też Francuzi. Wiadomo, że willa stoi około 600 metra od kolejki RER, którą można bardzo szybko dojechać do centrum Paryża. Budynek wzniesiono prawdopodobnie w 1890 roku i znajduje się w nim 6 pomieszczeń, w tym 3 sypialnie.

Już wiadomo, że nabywcą nieruchomości została Dominika Kulczyk. - Maria Skłodowska-Curie udowodniła swoim życiem, że ograniczenia nie istnieją. Pokazała, że kobiety mogą być liderkami w najtrudniejszych dziedzinach nauki. Mogą wskazywać kierunki, którymi przez dekady podążać będzie świat. Stała się symbolem kobiecej siły i zwiastunem wielkiej zmiany - napisała na Facebooku. - Chcę uhonorować dziedzictwo naszej noblistki. To właśnie dlatego zdecydowałam się kupić dom pod Paryżem, w którym pracowała i który tyle dla niej znaczył. Dom Marii Skłodowskiej-Curie to własność całej ludzkości. Chciałabym, żeby to miejsce znów tętniło życiem, służąc europejskiej nauce i kulturze - dodała.

Z zapowiedzi Kulczyk wynika, że w budynku powstanie Dom Siostrzeństwa. - Naturalne miejsce spotkań kobiet, które swoją działalnością, tak jak Maria, przekraczają wszelkie znane nam bariery. Zaczynamy wielki remont domu, żeby przywrócić mu świetność. Trzymajcie kciuki!

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

3℃
1℃
Poziom opadów:
2.5 mm
Wiatr do:
13 km
Stan powietrza
PM2.5
20.26 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro