Reklama
Reklama

Warta w Poznaniu zanieczyszczona!

fot. Czytelnik
fot. Czytelnik

Alarmują Czytelnicy.

Do naszej redakcji docierają informacje od Czytelników zaniepokojonych wyglądem wody w Warcie w Poznaniu. - Proszę o nagłośnienie, załączone zdjęcia przedstawiają Wartę około 7.00 obserwowaną z mostu starołęckiego. Niestety nie jest to pierwsza taka sytuacja. Poprzednim razem podobny zrzut ścieków obserwować można było ok. 4 lata temu. Nie wiem kto i gdzie dokładnie spuszcza taką ilość zanieczyszczeń, ale powinno to być zgłoszone - pisze do nas Wojciech. - Czy coś wiadomo na temat zanieczyszczonej Warty - dopytuje kolejny Czytelnik.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z bezklasowych kotłów będzie karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Więcej informacji na: www.poznan.pl/kawka
REKLAMA

Przemysław Piwecki ze straży miejskiej przyznaje, że do SM wpłynęły w piątek zgłoszenia od mieszkańców związane z domniemanym zanieczyszczeniem rzeki. - To głównie zgłoszenia od wędkarzy, pochodzą z różnych lokalizacji - mówi. - Nie jest to np. jakaś plama oleju czy zanieczyszczenia, które ciągną się na jakiejś długości. To raczej punktowe zdarzenie. Strażnicy obecnie próbują potwierdzić te zgłoszenia, bo jak dotąd nie udało im się tego zrobić. Gdy pojawiali się we wskazanym miejscu, na wodzie nie unosiło się już nic niepokojącego. Płynie to więc z nurtem rzeki - dodaje.

Jak wskazuje Piwecki, obecnie inne służby nie są informowane o incydencie. - Monitorujemy sytuację, która jest rozwojowa - kończy.

  • Aktualizacja
    piątek, 3.06.2022 r., godz. 11.46
    Aktualizacja
    piątek, 3.06.2022 r., godz. 11.46
    Sprawą zajęła się także Telewizja WTK. Z ustaleń dziennikarza wynika, że na miejscu pojawili się pracownicy Wód Polskich, którzy potwierdzili zanieczyszczenie rzeki w całym Poznaniu. - Zanieczyszczenia dopłynęły już nawet do Obornik - powiedział Jarosław Władczyk z poznańskiego oddziału Wód Polskich. Sprawę zgłoszono do Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska. Konieczne jest pobranie próbek wody i ich przebadanie, by stwierdzić, co to za zanieczyszczenie.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

-1℃
-6℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
36.63 μg/m3
Umiarkowany
Zobacz pogodę na jutro