Reklama

ORLEN wydłuża wyświetlacze cen na stacjach. "Jest już miejsce na 1 z przodu"

Pylon z trzema cyframi i pylon z miejscem na czwartą cyfrę. | fot. Czytelnik
Pylon z trzema cyframi i pylon z miejscem na czwartą cyfrę. | fot. Czytelnik

O sprawie poinformował nas Czytelnik.

Nasz Czytelnik będąc na stacji paliw OKN ORLEN przy ulicy Krzywoustego w Poznaniu zwrócił uwagę, że na wyświetlaczach informujących o cenie paliwa jest miejsce na dodatkową cyfrę z przodu. Jak informowaliśmy już w środę, w Wielkopolsce za litr benzyny 95 trzeba zapłacić średnio 7,49 zł, a za litr benzyny 98 już 8 złotych. - Na wyświetlaczu jest miejsce na 1 z przodu. Marża przepiękna przy baryłce ropy pomiędzy 100-110 dolarów. Polacy oddamy Wam Wasze jak na nas zagłosujecie. Przy VAT23 będzie 8.79 zł - napisał do nas Czytelnik.

Skontaktowaliśmy się z PKN ORLEN w sprawie wyświetlaczy i tego, czy rzeczywiście są obecnie dostosowywane do możliwości wyświetlania wyższych cen niż 9,99 zł za litr. Otrzymaliśmy odpowiedź, z której niewiele wynika. - Uprzejmie informujemy, że PKN ORLEN na dwóch MOP-ach w okolicach Łodzi PKN ORLEN testuje możliwość prezentacji na pylonach cenowych dodatkowych informacji dla kierowców. Chodzi m.in o oznaczenia i symbole paliw zgodne z unijnymi przepisami - czytamy w odpowiedzi biura prasowego. - Nowe pylony pojawią się również na stacjach w Krakowie, ale w tym przypadku wymiana ma związek ze zmianą lokalnych przepisów, a konkretnie z tzw. uchwałą krajobrazową, która wchodzi w życie 1 lipca 2022 r. W związku z tym dotychczasowe pylony o wysokości 8 metrów zostaną wymienione na niższe, 6-metrowe i na nich nie będzie możliwości prezentacji dodatkowych informacji.

Nie wiemy więc, czy rzeczywiście wyświetlacze na innych stacjach są dostosowywane pod ewentualność przekroczenia 10 zł za litr. Jakiś czas temu sprawie przyjrzał się Komputer Świat. Jak wyjaśnili dziennikarze, wyświetlacze na polskich stacjach działają w różnych technologiach i w wielu przypadkach dostosowanie ich do tak wysokich cen byłoby niemożliwe chociażby ze względu na to, że na wyświetlaczach przewidziano miejsce jedynie na 3 cyfry i przecinek. Projektanci nie przewidzieli bowiem, że ceny paliwa mogą aż tak wzrosnąć.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Przed nami burzowa środa!
23℃
14℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
8.64 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro