Reklama

MPK unieważniło przetarg na zakup autobusów hybrydowych. Oferty za drogie

Zdjęcie ilustracyjne | fot. MPK Poznań
Zdjęcie ilustracyjne | fot. MPK Poznań

W marcu poznański przewoźnik ogłosił przetarg na zakup 18 autobusów z możliwością rozszerzenia o 2 kolejne.

Autobusy elektryczne, plany związane z zakupem autobusów wodorowych, a także hybrydowych - poznańskie MPK już ma jeden z najnowocześniejszych taborów w Polsce, a chce, by pojazdy były jeszcze bardziej ekologiczne. Dlatego pod koniec marca ogłoszono przetarg na zakup autobusów z napędem konwencjonalnym, spalinowym, ale wyposażonych w elektryczny układ wspomagania napędu typu mild hybrid. Obecnie przewoźnik nie dysponuje takimi pojazdami w swojej flocie.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 r. korzystanie z bezklasowych kotłów jest karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Zgłoś się i otrzymaj nawet 40 000 zł.
REKLAMA

MPK chciało kupić minimalnie 18 autobusów, a maksymalnie 20 takich pojazdów. Na początku maja otwarto oferty. Do przewoźnika wpłynęły dwie - od firm Solaris oraz MAN. Solaris chciał zrealizować zamówienie za mniej więcej 36 mln zł plus niespełna 4 mln zł za rozszerzenie zamówienia. MAN zaproponował droższą ofertę opiewającą na ponad 41 mln złotych i ponad 4,5 mln złotych za rozszerzenie. Tymczasem MPK podało, że chce się zmieścić w 32,2 mln złotych. Żadna z ofert nie zmieściła się więc w założonym budżecie.

1 czerwca MPK Poznań poinformowało, że przetarg został unieważniony. Obecnie nie wiadomo czy zostanie powtórzony.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Przed nami niebezpieczna pogoda. IMGW znów ostrzega!
31℃
17℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
12 km
Stan powietrza
PM2.5
13.21 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro