Reklama
Reklama

Płać i płacz na stacjach benzynowych. Za Pb98 trzeba już zapłacić średnio 8 zł/l

Zdjęcie ilustracyjne | fot. Jean-christophe Gougeon / unsplash.com

A to nie koniec podwyżek.

Portal e-petrol.pl w środę podał, że pierwszy raz w historii tego branżowego portalu średnia cena benzyny bezołowiowej 98 przekroczyła pułap 8 złotych i wyniosła w środę 8,02 zł w kraju. W ciągu tygodnia zdrożała o 16 groszy. Ale to i tak mniejsza podwyżka niż w przypadku benzyny 95-oktanowej. Tu w tydzień cena wzrosła o 22 grosze i osiągnęła średnio 7,55 zł. Podwyżka nie ominęła też oleju napędowego, choć jest raczej symboliczna i wyniosła 4 grosze doprowadzając do średniej ceny za litr na poziomie 7,13 zł.

Studiowanie nie musi być nudne! Rozpocznij naukę z Wyższą Szkołą Zdrowia, Urody i Edukacji w Poznaniu! Zapisz się na Kosmetologię lub Dietetykę!
REKLAMA

Cieszyć się mogą posiadacze aut na gaz, bo LPG tanieje. Obecnie średnia cena litra to 3,59 zł, a więc jest o 3 grosze taniej niż tydzień temu.

Z danych branżowego portalu wynika, że Wielkopolska jest najtańszym województwem pod względem cen paliw na stacjach. Za litr benzyny 95 trzeba u nas zapłacić średnio 7,49 zł, a za litr benzyny 98 8 zł. To poniżej krajowej średniej.


Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

20℃
13℃
Poziom opadów:
8.4 mm
Wiatr do:
21 km
Stan powietrza
PM2.5
4.74 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro