Reklama
Reklama

Złodzieje kawy okradli 8 marketów w 3 godziny. Wpadli dzięki czujności klienta

fot. policja
fot. policja

Teraz mogą trafić do więzienia na 5 lat.

W ubiegłą środę około 18.00 jeden z klientów marketu w Masłowie na terenie powiatu rawickiego zwrócił uwagę na 3 mężczyzn, którzy będąc w sklepie podejrzanie się zachowywali. - Nawet zwrócił im uwagę, chcąc rozeznać sytuację, ale "dziwnie" zachowujący się mężczyźni coś mu jedynie odburknęli - wyjaśnia rawicka policja.

Klient przeczuwał, że mężczyźni mogą mieć złe zamiary, więc dalej ich obserwował. Nawet, gdy opuścili sklep. - Zatelefonował na policję, podzielił się z dyżurnym komendy swoimi podejrzeniami. Powiedział też, jakim samochodem i w którym kierunku odjechali zaobserwowani mężczyźni. Na miejsce zostali skierowali policjanci, którzy dzięki współpracy ze zgłaszającym szybko zatrzymali opisany samochód - dodaje.

W samochodzie było trzech mężczyzn - dwóch obywateli Mołdawii i jeden obywatel Rumunii w wieku od 21 do 35 lat. W aucie znaleziono ponad 200 opakowań kawy różnych producentów wartych około 10 tysięcy złotych. - Obcokrajowcy zostali zatrzymani do wyjaśnienia sprawy. Szybko wyszło na jaw, że kawa pochodzi z kradzieży, a sprawcy okradli 8 pobliskich marketów w około 3 godziny. Cudzoziemcy przyznali się do tych kradzieży.

Mężczyznom postawiono już zarzuty. Grozi im do 5 lat więzienia.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

4℃
-1℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
14 km
Stan powietrza
PM2.5
8.63 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro