Reklama
Reklama

W Poznaniu otwarto pierwszy Butik Cyrkularny. Co to takiego?

fot. materiały prasowe

Butiki Cyrkularne pojawiają się w kolejnych polskich miastach. Przyszła więc kolej na Poznań. Konkretnie w Avenidzie otwarto pierwszy w naszym mieście pop-up store prowadzony przez Ubrania Do Oddania. Co to takiego? - Można w nim kupić wyselekcjonowane i odświeżone ubrania (damskie, męskie, dziecięce) z drugiej ręki, a także oddać niepotrzebną odzież. Na wieszakach są zarówno ubrania vintage, markowe, z metkami jak i casualowe - wszystkie wyprane i wyprasowane, przedstawione w butikowej formule - wyjaśnia marka. - W każdym z takich miejsc, profesjonalny zespół bezpłatnie udziela porad modowych i pomaga skompletować unikatowy outfit. Klienci mogą również uczestniczyć w warsztatach i panelach dyskusyjnych skupionych wokół mody cyrkularnej, upcyklingu i ekologii - dodaje.

Poznański butik został zaprojektowany przez Szymona z pracowni "Pan Szymon". 80% materiałów wykorzystanych we wnętrzu to meble i dekoracje zrecyklingowane. Można tu nie tylko kupić ubrania z drugiej ręki, ale też oddać niepotrzebne ubrania, obuwie i akcesoria. Każdy kilogram oddanych przedmiotów to 1 zł dla wybranej fundacji.

Ubrania Do Ubrania pomagają także organizacjom pozarządowym. - To dzięki UDO ponad 33 000 użytkowników portalu ubraniadooddania.pl przekonało się, że niepotrzebna odzież może stać się realnym wsparciem dla organizacji charytatywnych. Tylko do tej pory, marka Ubrania Do Oddania przekazała ponad 906 000 zł dla blisko 220 partnerskich NGO.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

18℃
6℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
8 km
Stan powietrza
PM2.5
14.93 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro