Reklama
Reklama

Ukraińskie dzieci dostały darmowe słodycze, Polacy nie mogli powstrzymać się od hejtu. "A nasze dzieci co dostaną, że tak zapytam?"

fot. Beata Klimek / FB
fot. Beata Klimek / FB

Burza w Ostrowie Wielkopolskim.

Prezydent Ostrowa Wielkopolskiego Beata Klimek we wtorek opublikowała na Facebooku post z podziękowaniami dla jednej z firm, która postanowiła przeznaczyć słodycze dla dzieci z Domu Polsko-Ukraińskiego. Mieszkają w nim obecnie uchodźcy z Ukrainy, w tym dzieci. Do obdarowania najmłodszych słodyczami doszło przy okazji odbywającego się w środę Dnia Dziecka. - W imieniu ukraińskich dzieci, dziękuję za pamięć i słodkości podarowane z miłością - napisała prezydent miasta.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z bezklasowych kotłów będzie karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Więcej informacji na: www.poznan.pl/kawka
REKLAMA

Pod postem pojawiło się sporo komentarzy. Wielu mieszkańców podziękowało firmie za dobre serce, ale są i tacy, którzy nie rozumieją takiego podarunku. - A nasze dzieci co dostaną, że tak zapytam - napisała Katarzyna. - Nasze/polskie dzieci już się nie liczą drogie Panie - dodaje Lidka. - Gruba przesada, a nasze dzieci w szkołach za herbatę muszą płacić - pisze Angelika. To tylko kilka z wielu komentarzy utrzymanych w tym samym tonie.

- Zawiść powinna być karana, tak samo jak głupota - skwitował Łukasz. Inni mieszkańcy przyznali, że nie wierzą w to co czytają i nie rozumieją jak można być zazdrosnym o kilka cukierków, gdy ukraińskie dzieci musiały uciekać ze swoich domów, a często też bliskich.

Na nerwową atmosferę w komentarzach zareagowała sama prezydent Ostrowa Wielkopolskiego. - Drodzy Rodzice, Ciocie, Wujkowie, Drodzy Ostrowianie, oczywiście, że wszystkie dzieci mają jutro wielkie święto, dlatego zapraszam wszystkie dzieci, jutro od godziny 16, na Ogródki Jordanowskie, gdzie czeka na nie wiele atrakcji. Natomiast słodycze, za które dziękowałam wyżej - to dar dobroci prywatnej firmy dla tych dzieci, które musiały porzucić swoje domy, zabawki, a nawet bliskich. To małe pocieszenie w tych trudnych dla nich chwilach. Przykro jest czytać niektóre z komentarzy... Kochani, okażmy nieco serca. Tym, którzy potrzebują pomocy, ale i tym, którzy bezinteresownie chcą pomagać - napisała.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Kolejne ostrzeżenie meteo dla całego województwa! Uwaga na drogach i chodnikach!
-1℃
-2℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
10 km
Stan powietrza
PM2.5
99.05 μg/m3
Zły
Zobacz pogodę na jutro