Reklama

Świadczenie 40 zł za pomoc Ukraińcom. Od środy w Poznaniu ważne zmiany!

fot. UM Poznań
fot. UM Poznań

Aby usprawnić rozpatrywanie wniosków, od 1 czerwca cały proces zostanie przeniesiony do Poznańskiego Centrum Świadczeń.

To ważna informacja dla wszystkich, którzy składają wniosek o świadczenie pieniężne (40 zł) za zapewnienie zakwaterowania i wyżywienia obywatelom Ukrainy przebywającym na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, w związku z działaniami wojennymi prowadzonymi na terytorium Ukrainy.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 r. korzystanie z bezklasowych kotłów jest karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Zgłoś się i otrzymaj nawet 40 000 zł.
REKLAMA

Od środy, 1 czerwca, cały proces przyjmowania i rozpatrywania dokumentów oraz realizacji wypłat świadczenia pieniężnego za zapewnienie zakwaterowania i wyżywienia obywatelom Ukrainy, zostanie przejęty przez Poznańskie Centrum Świadczeń.

Decyzję podjęto, by rozpatrzyć wnioski w oczekiwanym terminie i przyspieszyć dokonywanie wypłat. Zmiana ta oznacza również, że od 1 czerwca zostaną zamknięte punkty przyjmowania wniosków obsługiwane przez Zarząd Komunalnych Zasobów Lokalowych, w tym Biuro Obsługi Klienta w siedzibie ZKZL przy ul. Matejki 57 - informują urzędnicy PIM.

Każdy, kto potrzebuje pomocy w prawidłowym wypełnieniu wniosku, może przyjść do Poznańskiego Centrum Świadczeń przy ul. Wszystkich Świętych 1.
Ważne: PCŚ obsługuje wyłącznie umówionych klientów. Wizytę można zarezerwować telefonicznie (61 646 33 44) lub online, wszystkie informacje dostępne są na stronie www.pcs.poznan.pl
- dodają.

Osoby, które wypełniają wniosek we własnym zakresie, mogą wysłać go pocztą w formie papierowej do PCŚ lub złożyć elektronicznie poprzez platformę ePUAP, wybierając skrzynkę Poznańskiego Centrum Świadczeń.

Wnioski, które zostały dotychczas złożone, a jeszcze nie są rozpatrzone, zostały przekazane do PCŚ.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

30℃
17℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
14 km
Stan powietrza
PM2.5
17.40 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro